خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری امیدیه

معوقات مزدی کارگران شهرداری امیدیه

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری امیدیه از عدم پرداخت چندین ماهه مطالبات مزدی خود خبر دادند. یکی از پیمانکاران پیشین شهرداری امیدیه در استان خوزستان از حدود ۳ سال قبل بابت بخشی از معوقات مزدی ۵۰ نفر ازکارگران فضای سبز بدهکار است و هنور پرداختی به آنها صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری امیدیه از عدم پرداخت چندین ماهه مطالبات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، یکی از پیمانکاران پیشین شهرداری امیدیه در استان خوزستان از حدود ۳ سال قبل بابت بخشی از معوقات مزدی ۵۰ نفر ازکارگران فضای سبز بدهکار است و هنور پرداختی به آنها صورت نگرفته است.

کارگران شهرداری امیدیه در این خصوص گفتند: “از یکم بهمن سال ۹۶ تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۸ تحت مسئولیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری به عنوان کارگر فضای سبز در شهرداری امیدیه مشغول به کار بوده‌اند اما از زمان خاتمه قرارداد خود با پیمانکار مذکور، هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از او دریافت کنند”.

این کارگران افزودند: “کارگران پیمانکاری در طول زمان دو ساله‌ای که زیر نظر پیمانکار مذبور مشغول فعالیت بودند برخی مزایای مزدی همانند حق سنوات، مرخصی، پاداش، اضافه کاری و حق لباس. . را به مبلغ حدود ۶۵۰ میلیون تومان دریافت نکرده‌اند”.

به گفته آنها؛ پیمانکار پیشین به هر کارگر فضای سبز شهرداری امیدیه به صورت میانگین حدود ده تا ۱۵ میلیون تومان بدهی دارد.

طبق اظهارات کارگران؛ شهرداری بعد از خروج پیمانکار قبلی، بدون توجه به طلب کارگران با او تسویه حساب کرده و همزمان، قرارداد کار جدیدی را در بخش فضای سبز با پیمانکار جدید منعقد کرده و پیمانکار جدید نیز پرداخت بخش از مطالبات مزدی (دو ماه حقوق و مابه التفاوت حقوق اردیبهشت، مابه التفاوت طرح طبقه‌بندی مشاغل سال ۹۸) آن‌ها را به تاخیر انداخته است.

کارگران پیمانکاری شهرداری امیدیه در خصوص پیگیری معوقات خود گفتند: “چندین سال است پرونده شکایت ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری امیدیه در مراجع قضایی شهرستان در حال رسیدگی است و علارغم دریافت احکام اجرایی نه پیمانکار مذبور و نه مدیران شهرداری به عنوان کارفرمای اصلی مسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را برعهده نمی‌گیرند. از سوی دیگر برابر حکم دادستانی، حق مصادره اموال پیمانکار را داریم اما نه پیمانکاری وجود خارجی دارد و نه دارایی دارد که بتوانیم مصادره کنیم”.

کارگران خواستار دریافت مطالبات معوقه هستند اما مسئولان شهرداری امیدیه با وجود خروج پیمانکار پیشین به عنوان کارفرمای اصلی، مسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را برعهده نمی‌گیرند و در این بین کارگران بیشترین خسارت را دیده‌اند.

به گفته آنها، طی چند سال گذشته کارگران فضای سبز شهرداری امیدیه تحت مسئولیت چندین شرکت پیمانکاری فعالیت می‌کرده‌اند و بخشی از مطالبات این کارگران در زمان هر یک از این پیمانکاران پرداخت نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید