خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت رضا طالشیان جلودارزاده در زندان تهران بزرگ

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت رضا طالشیان جلودارزاده در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه نگار محبوس در زندان تهران بزرگ امروز جمعه ۲۴ بهمن‌ماه علیرغم بروز تشنج تاکنون از اعزام به بیمارستان و رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است. آقای طالشیان اوایل بهمن‌ماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت ۳ ساله خود بازداشت شد. گفته می‌شود در نتیجه این حمله عصبی بینایی یکی از چشمان وی با مشکل جدی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه نگار محبوس در زندان تهران بزرگ علیرغم بروز تشنج از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

به گفته یک منبع مطلع در نتیجه این حمله عصبی بینایی یکی از چشمان وی با مشکل مواجه شده است. آقای طالشیان از مجروحان جنگ ایران و عراق است که در دوره جنگ دچار ضایعه مغزی شده است.

آقای طالشیان جلودارزاده در خردادماه  ۹۸ از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی” به ۳ سال حبس تعزیری، پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی و دو سال محرومیت از فعالیت سیاسی و اجتماعی و مطبوعاتی محکوم شد. این محکومیت نهایتا در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

این شهروند اوایل بهمن‌ماه امسال پس از حضور در شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

رضا طالیشان جلودار زاده، سردبیر مجله «صبح آزادی» بود که در سال ۱۳۹۰ توقیف شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید