خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی شهرستان بانه

مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی شهرستان بانه

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۸ دیماه، یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان بانه، بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شد. وی پس از وقوع این حادثه، به یکی از مراکز درمانی شهرستان بانه انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز یکشنبه ۲۸ دیماه ۹۹، یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مرز “ننور” شهرستان بانه واقع در استان کردستان، دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، هویت کولبر مذکور عثمان حسن ‌پور، ۵۵ ساله و اهل شهرستان بانه عنوان شده است.

این کولبر از ناحیه کمر دچار آسیب‌دیدگی شده و جهت مداوا به بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی شهرستان بانه منتقل شد.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید