خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۰ دیماه، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای دومین روز متوالی در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، جمعی از سهامداران بازار بورس در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار، شماری از سهامداران بانک دی در مقابل سختمان بنیاد شهید، گروهی از دانش‌آموختگان و دانشجویان رشته ژنتیک پزشکی مقابل سازمان نظام پزشکی، تعدادی از تالارداران در اتحادیه این صنف، گروهی از دانشجویان دانشگاه اردکان در محوطه این دانشگاه و شماری از کامیون داران و رانندگان شهرستان قصرقند در مقابل فرمانداری این شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، دست به تجمع زدند۔

یوسف بهمنی، یکی از کارگران حاضر در تجمع میگوید که فعالین کارگری هفت تپه توسط مدیران این شرکت، تحت فشار قرار دارند و این تجمع در حمایت از آنها برگزار شده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع سهامداران بازار بورس

به گزارش خبرگزاری دانشجو، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش تجمع سهامداران در اعتراض به خسارت‌های تحمیل شده به آن ها به دنبال کاهش شاخص کل بورس طی مدت اخیر صورت گرفته است.

تجمع سهامداران بانک دی

به گزارش روزنامه قانون، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، شماری از سهامداران بانک دی با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل سختمان بنیاد شهید خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع سهامداران در اعتراض به خسارت‌های تحمیل شده به آن ها به دنبال سقوط ارزش سهام این بانک صورت گرفته است.

تجمع دانشجویان رشته ژنتیک پزشکی

به گزارش خبرگزاری دانشجو، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، گروهی از دانش‌آموختگان و دانشجویان رشته ژنتیک پزشکی در اعتراض به توقف صدور شماره نظام پزشکی برای فارغ‌التحصیلان این رشته، در مقابل سازمان نظام پزشکی تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، اعتراض این افراد به اقدام مدت‌دار سازمان نظام پزشکی است که طی آن صدور شماره نظام پزشکی برای فارغ‌التحصیلان رشته ژنتیک پزشکی متوقف شده و به پزشکان اعطا می‌شود. پزشکانی که تنها دو واحد ژنتیک را در طی دوران تحصیل خود می‌گذرانند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی از جمله “با کرونا می‌جنگیم با شما هم بجنگیم؟ ” و “شورا اگه عالی بود، تکلیف ما این نبود” اعتراض خود اعلام کردند.

تجمع تالارداران

به گزارش فارس، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، تعدادی از تالارداران با برگزاری تجمع اعتراضی در اتحادیه این صنف، خواستار دریافت مجوز برای بازگشایی تالارهای پذیرایی شدند.

خسرو ابراهیم نیا، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران در این خصوص گفت: “علیرغم اینکه هفته گذشته اخباری از احتمال بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرهای زرد کرونایی شنیده شده، اما تا این لحظه اتحادیه هیچ مجوز و ابلاغیه‌ای برای بازگشایی تالارهای پذیرایی دریافت نکرده است”.

وی با بیان اینکه تالارهای پذیرایی از حدود یک سال پیش و با شیوع بیماری کرونا در کشور تعطیل شده‌اند، افزود: “پیرو این موضوع بسیاری از تالارداران ورشکست شده‌اند”.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران عنوان کرد: “امروز تعدادی زیادی از تالارداران تهران در اتحادیه تجمع کرده‌اند و در انتظار دریافت مجوز برای بازگشایی تالارها هستند، در حالی که ما تا این لحظه هیچ مجوزی دریافت نکرده‌ایم”.

تجمع دانشجویان دانشگاه اردکان

به گزارش ایسنا، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، گروهی از دانشجویان دانشگاه اردکان در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دانشجویان دلیل تجمع خود را اعتراض به برگزاری امتحانات به صورت تصویری و با استفاده از وبکم‌ و همچنین منظور نشدن فرجه برای امتحانات عنوان کردند.

یکی از دانشجویان در این خصوص گفت: “موضوع بسیار مهمی که در رابطه با برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه اردکان مطرح است، نحوه ارائه و برگزاری آزمون با روش‌های جدید و نیز پیش‌بینی نشدن فرجه امتحانی بود که مطمئنا برای دانشجویان بسیار تنش زا و استراس زا خواهد بود”.

وی خاطرنشان کرد: “البته با سیستم ترم قبل هم مشکل داشتیم چرا که دانشجویی که مجازی آموزش می‌بیند، قطعاً نمی‌تواند در حد حضوری یادگیری داشته باشد و سبک امتحان پیش بینی شده که تقریبا شرایط حضوری را لحاظ خواهد کرد نیز برای دانشجویان سخت خواهد بود”.

این دانشجوی دانشگاه اردکان افزود: “به بهانه‌ی تقلب دانشجو باید سیستم امتحانات را تغییر داد که نه تنها در هیچ دانشگاه دیگری این اتفاق نیفتاده است بلکه سخت‌گیری‌های دانشگاه هم بیشتر شده در حالی که اگر کسی بخواهد تقلب کند، حتی در جلسه امتحان حضوری هم تقلب می‌کند، پس به این بهانه دانشگاه هیچ برتری نسبت به سایر دانشگاه‌ها ندارد”.

وی ادامه داد: “با وجود این که اعتراض خود را رسماً به دانشگاه خود ارائه دادیم ولی هیچ یک از مسئولان دانشگاه توجهی به این موضوع نداشتند و هنوز صدای ما به جایی نرسیده است”.

یکی دیگر از دانشجویان عنوان کرد: “چند دلیل علت اعتراض دانشجویان دانشگاه اردکان است؛ اولین موضوع این که کلاس‌ها در هفته جاری هم برگزار شد و فرجه‌ای برای مطالعه دروس سنگین نیست تا برای امتحانات آماده شویم و مسئله دوم، فعال شدن دوربین در حین امتحان است که برای همه دانشجویان به دلیل نبود زیرساختها ممکن نیست و بعضاً نیز موجب اختلال در امتحان پایان ترم که بسیار مهم است، می‌شود”.

وی افزود: “موضوع سوم این است همه سخت گیری برای جلوگیری از تقلب است که مسلما سبک آموزش در دوره جدید عوض شده و دانشجو می‌داند چگونه مطالعه کند و این سخت‌گیری‌ها بیشتر موجب استرس و فشار می شود و در ضمن سوال دیگر ما این است که آیا در کل کشور زیرساختی وجود دارد که این حجم از امتحانات با این شیوه برگزار شود؟”

تجمع کامیون داران و رانندگان قصر قند

به گزارش رسانک، امروز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، شماری از کامیون داران و رانندگان شهرستان قصرقند در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، دلیل تجمع آن ها اعتراض به قطع سهمیه سوخت سیصد کامیون توسط شرکت نفت چابهار عنوان شده است.

با قطع سهمیه سوخت این کامیون ها صدها نفر بیکار خواهند شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید