خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز چهارشنبه ۱۷ دی، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان در مقابل درب کمپ مهندسی پالایشگاه بید بلند ۲ این شهرستان، شماری از خانواده های کارگران و کارگران بازنشسته شهرستان شادگان در این شهر، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد در مقابل ساختمان قوه قضائیه در تهران، گروهی از اهالی کردآباد یزد در مقابل ساختمان استانداری یزد، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل در محوطه این دانشگاه، شماری از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان خوزستان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش کل این استان، تنی چند از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد در مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و همچنین گروهی از پرسنل بیمارستان خمینی کرج در محوطه این بیمارستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان، در اعتراض به بیکاری و نبود شغل، در مقابل درب کمپ مهندسی پالایشگاه بید بلند ۲ این شهرستان، تجمع کردند.

تجمع این افراد در حالی صورت گرفت که بعد از گذشت قریب به یکسال و نیم انتظار این جوانان جهت به کارگیری و اشتغال زایی برای آنها، فرمانده انتظامی بهبهان در تجمع روز گذشته وعده برگزاری یک نشست را با مسئولین ذی ربط برای جذب این جوانان در عرصه کار، مشروط بر پایان دادن به تجمعاتشان داده بود، که نهایتا نتیجه این جلسه بر خلاف وعده های داده شده رقم خورد.

این جلسه با حضور مدیریت و رئیس حراست پالایشگاه، فرمانده انتظامی بهبهان، نماینده مردم بهبهان و همچنین مهندس امیدی زاده برگزار شد. گفته می شود هر یک از مسئولین نامبرده شخصا افرادی را بدون طی مراحل قانونی در پالایشگاه بید بلند دو بهبهان بکار گرفته اند.

تجمع خانواده های کارگران در شادگان

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹، جمعی از خانواده های کارگران و کارگران بازنشسته شهرستان شادگان، در اعتراض به وضعیت بد معیشتی خود، با در دست داشتن شعار نوشته هایی در این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از حاضرین در این تجمع خطاب به مسئولان میگوید: مسئولان فقط فکر خود و بچه هایشان هستند. پس کی به داد مردم میرسه؟ ما حتی توان پرداخت هزینه شیر نوزادانمان را هم نداریم.

تجمع سهامداران در تهران

به گزارش فارس، امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد، در اعتراض به قیمت‌گذاری سهام این بانک، در مقابل ساختمان قوه قضائیه دست به تجمع اعتراضی زدند.

یک از حاضرین در این تجمع گفت: “سهامداران به جریان ادغام و ارزش‌گذاری اموال بانک اعتراض دارند چون معتقدند قیمت تعیین شده از ارزش واقعی آن بسیار کمتر است”.

یک شهروند معترض دیگر اظهار کرد: “قیمت سهامی که تعیین شده ۱۴۰۰ تومان است و با این همه تورم و افزایش قیمت‌ها ارزش سهام این بانک تغییری نکرده است. در حالی که سهام بانک های مشابه در طول این مدت شاهد افزایش چشمگیری بوده اند. علاوه بر اینکه این بانک بر اساس صورت های مالی بانکی سودآور بوده و دلیلی برای قیمت گذاری پایین برای سهام آن وجود ندارد”.

تجمع شهروندان معترض به فعالیت های مخرب محیط زیستی در یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹، گروهی از مردم اهل کردآباد یزد، در اعتراض به فعالیت های معدنی مخرب محیط زیست، در مقابل ساختمان استانداری یزد تجمع اعتراضی برپا کردند.

مردم روستای کردآباد پیشتر نیز در خصوص این دسته از اقدامات عمرانی که آن را عامل خسارت بر محیط زیست و طبیعت این منطقه می دانند، اعتراضات خود را بیان کرده و خواهان جلوگیری از انجام فعالیت های معدنی مخرب شده اند.

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل، در اعتراض به وضعیت نامناسب آموزشی، در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دانشجویان معترض، اهم مطالبات خود را بی کیفیت بودن تدریس مجازی اساتید و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم و همچنین ناکارآمدی واحد آموزش این دانشگاه بیان کردند.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی در خوزستان

به گزارش عصر جنوب، امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹، شماری از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان خوزستان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش کل این استان تجمع اعتراضی برپا کردند.

آموزش دهندگان سال ۹۲ به بعد نهضت سواد آموزی، در خصوص وضعیت شغلی خود کماکان در بلاتکلیفی به سر میبرند.

معترضین حاضر در این تجمع ضمن سر دادن شعار هایی از قبیل “نیروی بازنشسته، به جای ما نشسته” و “عمرمون رو گذاشتیم، بذر سواد رو کاشتیم” خواهان تبدیل وضعیت و تعیین تکلیف شغلی خود شدند.

تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد در تهران

به گزارش مهر، روز سه‌ شنبه ۱۶ دی‌ ماه ۹۹، شماری از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد، در اعتراض به بخشنامه جدید دفاع رساله های دکتری تخصصی، در مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تجمع کردند.

در این تجمع دانشجویان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود؛ “جبران رکودهای اقتصادی و فشارهای مالی دانشگاه آزاد از جیب دانشجویان تحصیلات تکمیلی”، “چرا دانشگاه آزاد به هیچ نهاد و ارگانی پاسخگو نیست” و “بخشنامه دفاع دکتری باید لغو گردد”.

گفته می شود که در بخشی از این بخشنامه تاکید شده است که “تمامی دانشجویان مقطع دکتری که قبلاً پیش دفاع خود را انجام داده ولی تا تاریخ ۱۵ آبان ماه سال جاری موفق به انجام دفاع نهایی نشده اند، پیش دفاع انجام شده آنها «کان لم یکن» می‌شود و لازم است طبق شرایط اشاره شده، مجدداً پیش دفاع انجام گیرد”.

این در حالی است که برخی دانشجویان معترض، معتقدند چرا وقتی پیش دفاع را انجام داده اند و یا حتی مقاله پذیرفته شده دارند، دانشگاه آن را باطل می‌کند و می‌گوید باید دوباره پیش دفاع را انجام دهند.

در بخش دیگر این بخشنامه آمده است: “چنانچه دانشجو با ارائه یکی از دستاوردهای علمی مشخص شده در بخشنامه و متمم آن بیش از پنج امتیاز را کسب کند، می‌تواند بدون ارائه مقاله دوم نسبت به دفاع و تسویه حساب اقدام کند”.

با این حال برخی دانشجویان نسبت به این بند هم معترض هستند و می‌گویند کسب بیش از ۵ امتیاز، یعنی مقاله Q۱ که سطح آن بسیار بالاست و به کسانی که حتی مقاله Q۲ دارند هم اجازه دفاع نمی‌دهند.

تجمع پرسنل بیمارستان خمینی کرج

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه ‌شنبه ۱۶ دی‌ ماه ۹۹، گروهی از پرسنل بیمارستان خمینی کرج در محوطه این بیمارستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضین حاضر در این تجمع، ضمن سر دادن شعارهایی از قبیل “وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه”، “دیگه تمومه صبر ما، خدا برس به داد ما” و “این همه بی عدالتی، هرگز ندیده ملتی” خواهان پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید