خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  فقدان ایمنی کار؛ نجات کارگر ورامینی پس از دو روز از مخزن سوخت

فقدان ایمنی کار؛ نجات کارگر ورامینی پس از دو روز از مخزن سوخت

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در شهرستان ورامین که دو شبانه روز در یک مخزن زیرزمینی سوخت گرفتار شده بود با تلاش نیروهای امدادی نجات یافت. همچنین مدیر روابط کار اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از مرگ ۲۶ کارگر طی سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین گفت: “کارگری که به مدت دو شبانه روز در یک مخزن زیرزمینی سوخت گرفتار شده بود، با تلاش آتش‌نشانان نجات یافت”.

محسن پارسا گفت: “عوامل ایستگاه شماره دو سازمان آتش‌نشانی با اطلاع از وقوع حادثه سقوط یک فرد در مخزن زیرزمینی نفت سیاه در منطقه خیرآباد ورامین، سریعا به محل اعزام و با تجهیز کارگاه، عملیات رهاسازی این کارگر را آغاز کردند”.

وی افزود: “در بررسی به عمل آمد مشخص شد که این کارگر دو روز قبل در این تانکر سوخت زیرزمینی سقوط کرده و از آخرین توان خود برای مقابله با مرگ استفاده کرده است”.

پارسا تصریح کرد: “با تلاش آتش نشانان، این کارگر از عمق مخزن نجات یافته و به منظور دریافت خدمات درمانی، تحویل عوامل اورژانس شد”.

مرگ ۲۶ کارگر در خراسان رضوی طی سال جاری

به گزارش ایرنا، مدیر روابط کار اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: “از آغاز امسال تا پایان آبان ماه ۴۳۲ حادثه ناشی از کار در این استان رخ داد که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال که ۴۵۶ حادثه اتفاق افتاد کمتر شده است”.

عطا متین فر افزود: “در حوادث امسال ۲۶ تن و در حوادث پارسال ۲۲ تن جان خود را از دست دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید