خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۸ ماه؛ مرگ و مصدومیت ۳۳۳ کارگر در همدان

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۸ ماه؛ مرگ و مصدومیت ۳۳۳ کارگر در همدان

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه شنبه ۲۵ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای کرج و همدان دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم شده و کارگر دیگر جان خود را از دست داد. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی همدان از مرگ و مصدومیت ۳۳۳ کارگر طی حوادث کار در ۸ ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹، یک کارگر در یک واحد رستوران در عظیمیه کرج، بر اثر وقوع انفجار به علت نشت گاز از سیلندر مایع دچار مصدومیت شد.

عباس وحیدی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در این خصوص گفت: “این حادثه موجب تخریب شیشه های مغازه و مصدومیت سطحی کارگر ۳۸ ساله رستوران شد”.

وی با بیان اینکه این حادثه ساعت ۲۱:۲۳ دقیقه به آتش نشانی کرج اطلاع داده شد، ادامه داد: “نیروهای عملیاتی در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساندند و پس از عملیات اطفا و ایمن سازی محل مذکور، فرد مصدوم را تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل به جهت مداوا دادند و وی به مراکز درمانی منتقل شد”.

مرگ یک کارگر در همدان/طی ۸ ماه نخست سال جاری؛ مرگ و مصدومیت ۳۳۳ کارگر در همدان

به گزارش ایلنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از افزایش ۱۹ درصدی تلفات ناشی از حوادث کار، طی هشت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

ارتین کمالی اظهار کرد: “۳۱ مرد در هشت ماه سال جاری بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند در حالیکه این آمار در زمان مشابه سال گذشته ۲۶ مرد بوده است”.

وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و افزود: “رعایت نکردن اصول و نکات ایمنی به ویژه استفاده از کابل های خودنگهدار مهمترین علت بروز حادثه است”.

کمالی با بیان اینکه کار بر روی ساختمان بخش زیادی از حوادث کار را تشکیل می دهد، بیان کرد: “در این نوع کارها بیشتر شاهد سقوط از ارتفاع بوده ایم در حالیکه با استفاده از کابل های خودنگهدار می توان از سقوط به ویژه از روی داربست جلوگیری کرد”.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان یادآور شد: “هشت زن و ۳۴۴ مرد هشت ماه سال گذشته در حوادث کار مجروح و مصدوم شدند که این آمار در زمان مشابه سال جاری با ۱۴ درصد کاهش به یک زن و ۳۰۱ مرد رسیده است”.

وی خاطرنشان کرد: “روز گذشته مرد میانسال در حال کار در ساختمان نیمه کاره در منطقه چهارراه عباس آباد شهر همدان بود که از طبقه دوم به پایین سقوط کرد و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد”.

کمالی در پایان بیان کرد: “اواخر آذرماه امسال نیز یک کارگر ساختمانی در حال نماکاری یک ساختمان بود که به علت بی احتیاطی از طبقه چهارم سقوط کرده اما با وجود انتقال به بیمارستان و تلاش کادر درمان جان باخت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید