خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  گزارشی از آخرین وضعیت پرونده ضرب و شتم سرباز بابلی توسط بازپرس دادسرای بابل

گزارشی از آخرین وضعیت پرونده ضرب و شتم سرباز بابلی توسط بازپرس دادسرای بابل

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر یک سرباز بابلی به نام محمدحسن کریمی در پست نگهبانی دادگستری بابل، از فردی که قصد ورود به ساختمان را داشته است، تقاضای ارائه کارت شناسایی می کند. فرد مذکور بازپرس دادسرای بابل بوده و وی شخصا این سرباز را مورد ضرب و شتم قرار داده است. هرچند گفته شده بود که اعتراض پدر این سرباز و پیگیری موضوع توسط وی، تهدید این خانواده به اخراج از شهر را توسط دادستان بابل به همراه داشت، به دنبال واکنش اعتراض آمیز گستره کاربران شبکه های اجتماعی در حمایت از این سرباز، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، ضمن تایید خبر ضرب و شتم این سرباز، در خصوص رسیدگی به موضوع از جنبه سازمانی مدعی شد: “موضوع به ریاست قوه قضاییه منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هستیم”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به اعلام رضایت سرباز بابلی از بازپرسی که او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود گفت: “ستادکل نیروهای مسلح رسیدگی به این موضوع را وظیفه خود می‌داند و درهمین راستا موضوع به ریاست قوه قضاییه نیز منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هستیم”.

در روزهای اخیر یک سرباز در پست نگهبانی دادگستری بابل، از فردی که قصد ورود به ساختمان را داشته کارت شناسایی می‌خواهد. گفته می‌شود فرد مذکور که داوودی، بازپرس دادسرای بابل بوده است، دستور داده که این سرباز را با دستبند به اتاق او برده و به میز ببندند. وی شخصا او را مورد ضرب و شتم قرار داده است. به گفته یک منبع داخلی، در ورودی کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است، به همین دلیل سرباز بابلی این بازپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنی‌اش اصرار می‌کند، که در پی آن با اقدام ناقض کرامات انسانی این بازپرس روبرو می شود.

به گفته منابع محلی، اعتراض پدر این سرباز جوان و پیگیری موضوع توسط وی، تهدید این خانواده به اخراج از شهر را توسط دادستان بابل به همراه داشته است.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره آخرین جزییات ضرب و شتم سرباز بابلی گفت: “اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح پس از اینکه از این موضوع با خبرشد، بلافاصله اقدامات خود برای رسیدگی به آن را آغاز کرد”.

غلامرضا رحیمی پور با بیان اینکه متاسفانه در پیگیری‌های بعدی مشخص شد که گزارش واصله درست است، ادامه داد: “بلافاصله درخواست دادیم تا جلسه‌ای با حضور ریاست دادگستری استان مازندران، کارمند خاطی و سرباز جوان و خانواده‌اش تشکیل شود و در آن جلسه فرد خاطی از سرباز عذرخواهی کرد و موضوع از جنبه شخصی حل و فصل شد”.

رحیمی پور با بیان اینکه اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همچنان در حال پیگیری است، گفت: “ستادکل نیروهای مسلح رسیدگی به این موضوع را وظیفه خود می‌داند، درهمین راستا موضوع به ریاست قوه قضاییه نیز منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هم هستیم”.

وی تاکید کرد: “این سرباز به وظیفه خود عمل کرده و اتفاقا وظیفه‌اش را نیز به درستی انجام داده است. او در حین انجام وظیفه لباس نظامی و خدمت به تن داشته و به همین دلیل موضوع از جنبه و بعد سازمانی نیز درحال پیگیری است”.

محمدحسن کریمی، سرباز جوان بابلی که به گفته خودش تنها ۵۰ روز از دوره خدمت اجباری‌اش باقی مانده، شامگاه دوشنبه در پی افزایش واکنش‌های رسمی و رسانه‌ای به خبرگزاری مهر گفت که موضوع «حل و فصل» شده است.

او اشاره کرد: «در جلسه با رییس کل دادگستری که مسئولان ارشد قضایی و انتظامی حضور داشتند، مساله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرده است.»

این سرباز جوان توضیح بیشتری درباره پیگیری حقوقی و جبران شکنجه صورت گرفته ارائه نداد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید