خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  منوچهر بختیاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

منوچهر بختیاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۵ آذر، منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی در تاریخ ۲۳ تیرماه سال جاری هنگام بازگشت از کیش به تهران، توسط ماموران امنیتی در فرودگاه بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایران اینترنشنال، منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸، پس از نزدیک به پنج ماه بازداشت و با گذشت بیست روز از سالگرد کشته شدن فرزندش، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

منوچهر بختیاری، پیشتر در تاریخ ۲۳ تیرماه سال جاری هنگام بازگشت از کیش به تهران، توسط ماموران امنیتی در فرودگاه بازداشت شد.

آقای بختیاری پیش از این نیز در تاریخ ۳ دی‌ماه ۹۸، به همراه تعدادی از اعضای خانواده، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در نهایت شب چهارشنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، به همراه تعدادی از اعضای خانواده اش از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند.

یک هفته پس از بازداشت این خانواده، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه،  با “ضدانقلاب” خواندن آنها، اتهام این شهروندان را ” اقدام علیه امنیت کشور” عنوان کرده بود.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۸، در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

لازم به ذکر است که در روز ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم تعدادی از جان باختگان اعتراضات آبان ماه، جو شدید امنیتی در اطراف آرامستان بهشت سکینه کرج، محل دفن پویا بختیاری، شکل گرفته بود. شماری از شرکت کنندگان در مراسم چهلم جان‌باختگان در شهرهای کرج، تهران، قزوین، رشت و شهریار توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده و برخی نیز توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید