خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  اقدام به خودکشی دو کودک در بندر عباس، مرگ دختر ۸ ساله را رقم زد

اقدام به خودکشی دو کودک در بندر عباس، مرگ دختر ۸ ساله را رقم زد

خبرگزاری هرانا – یک دختر ۸ ساله در بندر عباس از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. دختر ۱۲ ساله همسایه که همزمان با او اقدام به خودکشی کرده گفته که آنها در پی اختلافات شدید خانوادگی و تحت تاثیر خودکشی یکی از دوستان خود اقدام به این عمل کردند. این کودک متهم شناخته و با دستور قضایی جهت نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندر عباس شد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک دختر ۸ ساله به نام آیلار در بندر عباس از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: “در پی اعلام کلانتری ۱۷ شهرستان بندر عباس مبنی بر پیدا شدن جسد حلق آویز شده یک کودک ۸ ساله در این شهرستان و انتقال وی به بیمارستان، ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به بیمارستان اعزام شدند”.

پدر متوفی با حضور مأموران در اظهاراتش اعلام داشت: “دخترم شب گذشته با دختر همسایه برای بازی به پشت بام منزل رفته و وقتی صبح از خواب بلند شدم دیدم دخترم در منزل حضور ندارد به پشت بام رفته و مشاهده کردم که با طناب خود را حلق آویز کرده است”.

با هماهنگی بعمل آمده اکیپی از کارآگاهان پلیس آگاهی متشکل از کارشناسان بررسی صحنه و رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی به محل حادثه اعزام و تحقیقات از خانواده و دوستان وی آغاز شد.

مأموران طی اقدامات پلیسی به یکی از دوستان متوفی که دختری ۱۲ ساله می باشد مظنون شدند، او بیان داشت که؛ شب حادثه به منظور بازی به بالای پشت بام رفتیم و با توجه به اختلافات شدید خانوادگی و از آنجا که تحت تاثیر خودکشی یکی از دوستان خود بودیم، تصمیم گرفتیم خودکشی کنیم.

این دختر نوجوان در ادامه اظهاراتش گفت: “نخست من خودم را حلق آویز کردم که تحمل ننموده و خودم را نجات دادم و سپس دوستم خودش طناب را دور گردنش پیچید و سپس من نیز طناب را به سمت بالا کشیدم تا بی حال شد که با دیدن وضعیت وی ترسیده و برای به نجات او اقدام کردم اما متاسفانه نتوانستم طناب را از گردنش باز کنم و از روی ترس محل را ترک کردم”.

حسب دستور مقام قضائی دختر ۱۲ ساله متهم شناخته و جهت نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس شد.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید