خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت عامل شکار یک قلاده خرس قهوه ای در سی سخت

بازداشت عامل شکار یک قلاده خرس قهوه ای در سی سخت

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۸ آذر، یک قلاده خرس قهوه ای در منطقه خرون دشتک سی سخت واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، توسط تعدادی شکارچی غیر مجاز کشته شد. به گفته دادستان دنا، تاکنون یکی از متهمان بازداشت و به زندان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، ظهر روز شنبه ۸ آذر ۹۹، در پی شلیک گلوله در منطقه خرون دشتک سی سخت، مأمورین پارک ملی حیات وحش دنا به منطقه مورد نظر عزیمت  و از نزدیک منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

در این گزارش آمده است، مأمورین حیات وحش دنا در حال گشت زنی متوجه سه شکارچی متخلف شدند. مأمورین محیط زیست پس از تعقیب و گریز، یکی از شکارچیان را بازداشت و دیگر شکارچیان فرار می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در همین حال مأمورین متوجه یک قلاده خرس می شوند که امعا و احشای آن توسط شکار چیان خارج شده بود و پس از بررسی به عمل آمده متوجه یک عدد مرمی فشنگ مربوط به اصله کلاشنیکف در بدن خرس شدند. مأمورین محیط زیست دنا در حال انتقال شکارچی متخلف به محیط زیست بودند که با راه بندان توسط چندین خودرو مواجه می شوند. این عده با وارد کردن صدمه زیاد به خودروهای محیط زیست و درگیری و تهدید محیط بانان، فرد متخلف را فراری می‌دهند.

دادستان دنا در این خصوص گفت: “بنا بر گزارش مأمورین محیط زیست مبنی بر شکار یک قلاده خرس و فراری دادن متهم توسط عده ای مهاجمین، بلافاصله با همکاری کلانتری شهر سی سخت و مأمورین محیط زیست به محل مخفیگاه شکارچی متهم وارد شدیم و متهم را دستگیر کردیم.”

غریب پور گفت: “همدستان شکارچی متخلف و یکی از چهره های اصلی که با راه بندان و تهدید سعی داشتند متهم را فراری دهند شناسایی شده‌اند و دستور بازداشت آنها صادر شده است.”

شکارچی متخلف پس از بازجویی با حکم دادستان روانه زندان و دستگیری همدستان متهم در دستور کار قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید