خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان ارومیه؛ علی محمدی مقدم به اعتصاب غذای خود پایان داد

زندان ارومیه؛ علی محمدی مقدم به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه امروز دوشنبه ۳ آذرماه به اعتصاب غذای خود پایان داد. آقای محمدی مقدم از تاریخ ۱۴ آبان‌ماه با طرح خواسته اعزام به مرخصی و اعزام بیمارستان اعتصاب غذا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۳ آذرماه ۱۳۹۹، علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه به اعتصاب غذای خود پایان داد.

آقای محمدی مقدم از تاریخ ۱۴ آبان‌ماه در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان زندان و با طرح خواسته اعزام به مرخصی و اعزام بیمارستان روانپزشکی اعتصاب غذا کرد و مدتی بعد به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد. وی نهایتا امروز پس از پایان دادن به اعتصاب غذا، به بند سیاسی زندان ارومیه بازگردانده شد.

علی محمدی مقدم از تاریخ ۱۹ مهرماه امسال نیز با دوختن لب‌هایش با طرح خواسته آزادی از زندان اعتصاب غذا کرد. وی مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند. آقای محمدی در تاریخ ۲۱ مهرماه به یکی از سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد و صبح روز بعد به بند سیاسی بازگردانده شد و پس از وعده مساعد دادستان دادسرای نظامی ارومیه مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی و حل مشکلات به اعتصاب خود پایان داد.

علی محمدی مقدم در سال ۸۷ بازداشت و در فروردین‌ماه سال ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه تقلیل یافت. آقای محمدی مقدم نهایتا پاییز سال ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۰ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است.

آقای محمدی مقدم هم اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برد. وی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید