خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۲۲ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران و تالش دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر مصدوم شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، روز چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹، دو کارگر در تهران بر اثر تخریب ساختمان در حال ساخت دچار مصدومیت شدند.

محمود حیدری افسرآماده منطقه هفت عملیات آتش‌نشانی اظهار کرد: “ساعت ۲۱:۳۷ شب گذشته شهروندان پس از شنیدن صدای آوار یک ساختمان مسکونی در حال ساخت واقع در جاده ورامین محله طالب آباد با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۸۶ ، گروه امداد و نجات ۱۷ و ۱۵ را به محل حادثه رهسپار کرد”.

وی در ادامه گفت: “در این حادثه یک ساختمان سه طبقه در حال ساخت به علت نامعلومی به یکباره سقف طبقه سوم و دوم بر روی طبقه اول آوار شده بود که در پی آن ۴ نفر از کارگران ساختمانی که در داخل ساختمان بودند در طبقات گرفتار شده بودند”.

افسرآماده منطقه هفت عملیات آتش‌نشانی ادامه داد: “خوشبختانه قبل از رسیدن نیروهای امدادی هر چهار نفر کارگر از ساختمان خارج شده بودند که دو نفر از کارگران ۲۰ و ۱۹ ساله دچار مصدومیت شده بودند که توسط عوامل اورژانس به صورت سرپایی در محل مداوا شدند”.

مرگ یک کارگر در تالش

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، مسئول مرکز حوادث و فوریت های پزشکی تالش امروز گفت: “کارگر ۳۴ ساله تالشی اهل روستای گتگسر بخش اسالم این شهرستان که خانه در دست ساخت برقکاری می کرد، دچار برق گرفتگی شد و جان باخت”.

غلامرضا عاشوری علت این حادثه را لمس سیم برق بدون استفاده از دستکش عایق و رعایت نکردن نکات ایمنی اعلام کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید