خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام محجوبی به اعتصاب غذای خود پایان داد

بهنام محجوبی به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی که از روز پنج‌شنبه ۸ آبان در اعتراض به شرایط خود و عدم رسیدگی پزشکی اعتصاب غذا کرد، روز سه‌شنبه ۱۳ آبان به اعتصاب خود پایان داد. آقای محجوبی روز شنبه پس از اعتصاب به صورت اجباری به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل شد و روز دوشنبه به زندان اوین بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی به اعتصاب غذای خود پایان داد.

آقای محجوبی از روز پنج‌شنبه ۸ آبان در اعتراض به شرایط خود و عدم رسیدگی پزشکی اعتصاب غذا کرد و روز شنبه به صورت اجباری به این بیمارستان منتقل شد. وی نهایتا روز دوشنبه از بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) به زندان اوین بازگردانده شد و روز سه‌شنبه به اعتصاب خود پایان داد.

یک منبع مطلع از شرایط آقای محجوبی در خصوص پایان اعتصاب وی به هرانا گفت: «بهنام محجوبی در بیمارستان مجددا به تخت بسته شد و این بار برای شکستن اعتصاب غذا تحت فشار قرار گرفت. حتی پزشک بیمارستان به او گفته بود که دستور است تا تو اعتصاب غذایت را بشکنی.»

آقای محجوبی پیشتر نیز در تاریخ ۶ مهرماه امسال به صورت اجباری و به بهانه اعزام به بیمارستان جهت درمان از کار افتادگی دست چپ و تشنج‌های متوالی به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل و در تاریخ ۱۲ مهرماه به زندان بازگردانده شد. گفته می‌شود که پزشکان بدون آگاه کردن وی از پروسه درمان، دارویی به او تزریق کرده بودند.

بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

آقای محجوبی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی در حالی بود که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشته و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای وی داده است.

بهنام محجوبی، فرزند علی و متولد ۱۳۶۶ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید