خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زندان اردبیل اعدام شد

یک زندانی در زندان اردبیل اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز چهارشنبه ۷ آبان‌ماه حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان اردبیل به اجرا درآمد. این زندانی روز سه‌شنبه ۶ آبان‌ماه جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان اردبیل منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه روز چهارشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۹، حکم اعدام ۱ زندانی در زندان اردبیل به اجرا درآمد.

هویت این زندانی “هادی حسینی، ۲۵ ساله، از اندرزگاه ۱ بند ۲ زندان اردبیل” توسط هرانا احراز شده است.

آقای حسینی حدود ۴ سال پیش در جریان یک نزاع دسته جمعی به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شد. این زندانی نهایتا روز سه‌شنبه ۶ مهرماه جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان اردبیل منتقل شده بود.

اعدام این زندانی تا زمان تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بنابر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (۱۰ اکتبر ۲۰۱۹ تا ۸ اکتبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۵۶ شهروند اعدام شدند و ۹۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش ۷۷ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید