خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  طی ۶ ماه نخست سال جاری؛ حوادث کار در مازندران ۴۸۱ جان باخته و مصدوم بر جای گذاشت

طی ۶ ماه نخست سال جاری؛ حوادث کار در مازندران ۴۸۱ جان باخته و مصدوم بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – بر اساس اعلام پزشکی قانونی مازندران، در شش ماهه نخست سال جاری ۶۴ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است. همچنین در طی همین مدت ۴۱۷ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، بر اساس گزارش روز چهارشنبه پزشکی قانونی مازندران، ۶۴ نفر در نیمه نخست امسال بر اثر حوادث کار جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۱ درصدی دارد.

آمار قربانیان حوادث کار در نیمه نخست پارسال ۵۳ نفر و چهار درصد بیشتر از نیمه اول سال ۹۷ بود.

از مجموع قربانیان حوادث کار در استان طی نیمه نخست سال جاری ۵۰ نفر متاهل بودند و بیشترین آمار مرگ ناشی از حوادث کار هم مربوط به سقوط از بلندی با ۳۲ فوتی بوده است. ۱۸ نفر هم بر اثر گازگرفتگی، ۱۱ نفر به خاطر برخورد جسم سخت و ۲ نفر هم بر اثر سوختگی جان باختند. شیوه مرگ یک نفر هم ” سایر عوامل ” ذکر شده است.

گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می دهد که مرداد امسال با ۱۳ قربانی، خونین‌ترین ماه برای کارگران بود در حالی که فروردین با ۶ مورد کمترین آمار مرگ ناشی از حوادث کار را داشت.

در میان ۲۲ شهرستان مازندران هم نور با ۱۰ کشته، بابل با هشت نفر و ساری و آمل هر یک با هفت نفر بیشترین آمار فوتی های ناشی از حوادث کار را داشتند. محمود آباد، بهشهر و بابلسر نیز هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را ثبت کردند.

از لحاظ سنی هم بیشترین قربانیان با ۲۰ نفر مربوط به سنین ۴۱ تا ۵۰ سال بوده است. البته پنج نفر از قربانیان حوادث کار هم بالای ۶۱ سال سن داشتند.

گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می دهد که در نیمه نخست امسال ۴۱۷ نفر هم در استان بر اثر حوادث کار مصدوم شدند که ۴۰۵ نفر مرد بودند. آمار مصدومان حوادث کار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید