خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, کودکان  >  طی نیمه نخست سال جاری؛ ثبت حدود ۳۵۰ مورد کودک و همسر آزاری در خراسان شمالی

طی نیمه نخست سال جاری؛ ثبت حدود ۳۵۰ مورد کودک و همسر آزاری در خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا – معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان شمالی از ثبت ۱۷۵ مورد همسرآزاری و ۱۷۲ مورد کودک آزاری در نیمه نخست سال جاری در این استان خبر داد. وی پدران را به دلایلی از جمله مشکلات اقتصادی، عامل بیشترین کودک آزاری های ثبت شده دانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان شمالی اعلام کرد: “همسرآزاری با بیشترین موارد در صدر آسیب‌های اجتماعی استان در نیمه نخست امسال قرار گرفت”.

علی اکبر صحرانورد از ثبت ۱۷۵ مورد همسرآزاری در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: “۱۵۷ نفر از افرادی که مورد آزار قرار گرفته اند زن و ۱۸ نفر مرد بوده اند که این رقم در نیمه نخست پارسال مجموعا ۱۲۴ نفر شامل ۱۱۱ نفر زن و ۱۳ نفر مرد بوده است”.

وی افزود: “بیشترین میزان همسرآزاری به ترتیب در شهرستان های بجنورد، راز و جرگلان و مانه و سملقان دیده می شود و عمده آزاردیدگان نیز زنانی با میانگین سنی ۴۰ تا ۴۴ و با تحصیلات پایین هستند”.

صحرانورد، دومین آسیب اجتماعی استان از نظر فراوانی را کودک آزاری ذکر و تصریح کرد: “۱۷۲ مورد کودک آزاری شامل آزار ۸۵ دختر و ۸۷ پسر زیر ۱۸ سال در نیمه نخست سال جاری ثبت شد”.

وی بیشترین آمار کودک آزاری را مربوط به شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان دانست و بیان داشت: “پسران بیش از دختران و در میانگین سنی ۲ تا ۴ چهار سال مورد آزار قرار گرفته اند”.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی، پدران را به دلیل اعتیاد و یا مشکلات اقتصادی و روانی، عامل بیشترین کودک آزاری های ثبت شده دانست و افزود: عمده والدین آزارگر در رده سنی ۳۰ تا ۳۴ سال قرار دارند و بیشترین نوع آزارها نیز آسیب های جسمی، کتک، ضرب و جرح،  غفلت و مسامحه و سپس آزارهای عاطفی، روانی و… بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید