خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۴ مهر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای آبادان و اسفراین دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۳ کارگر مصدوم شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان از مصدومیت سه کارگر در اثر انفجارمخزن گاز یک خودرو در یک جایگاه گاز سی‌ان‌جی در این شهر خبر داد.

مجید فرهانی‌پور اظهار داشت: “این حادثه پیش از ظهر به سامانه آنش‌نشانی آبادان اطلاع رسانی شد و بلافاصله ۲ تیم اطفا حریق و امداد نجات به محل حادثه واقع در ایستگاه ۱۱ قدس آبادان اعزام شدند”.

وی افزود: “به دلیل شدت انفجار سه نفر از پرسنل جایگاه سوخت دچار مصدومیت شدید شدند که توسط تیم آتش‌نشان از محل خارج گردیده و تحویل عوامل اورژانس آبادان شدند”.

فرهانی‌پور گفت: “محل حادثه توسط پرسنل آتش‌نشانی ایمن سازی شد و علت حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است”.

مرگ یک کارگر در اسفراین

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین در خراسان شمالی گفت: “یک کارگر در این شهرستان بر اثر سقوط از جرثقیل هنگام کار جان خود را از دست داد”.

مجید یگانه پور بیان داشت: “این کارگر ۲۸ ساله پس از سقوط به بیمارستان منتقل شد اما به علت شدت جراحات وارده تلاش پزشکان برای نجات وی موثر واقع نشد”.

وی با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، از پیمانکاران و افرادی که اقدام به ساخت و ساز اماکن و تاسیسات می کنند خواست تا حتما نکات ایمنی را هنگام کار رعایت کنند تا شاهد وقوع چنین حوادث تلخ و ناگواری نباشیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید