خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای علی محمدی مقدم در زندان ارومیه

پایان اعتصاب غذای علی محمدی مقدم در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه صبح امروز دوشنبه ۲۱ مهر با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داد. آقای محمدی مقدم از روز شنبه ۱۹ مهر با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد و شبانه به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز دوشنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹، علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پایان اعتصاب غذای آقای محمدی مقدم پس از وعده مساعد دادستان دادسرای نظامی ارومیه مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی و حل مشکلات ایشان صورت گرفته است. آقای محمدی که روز دوشنبه ۲۱ مهر به یکی از سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد، صبح امروز به بند سیاسی بازگردانده شد.

علی محمدی مقدم از روز شنبه ۱۹ مهر با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد. اعتصاب غذای این زندانی با طرح خواسته آزادی از زندان صورت گرفته است. وی مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند.

پیشتر یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “آقای محمدی مقدم روز شنبه در مقابل افسر نگهبانی تحصن کرده و خواستار آزادی است. تا چند سال قبل به او مرخصی هم می‌دادند اما از سال ۹۸ به مرخصی نرفته است. به نظر می‌رسد سال‌های زندان و فشارهای دوره بازجویی بیماری او را تشدید کرده است”.

علی محمدی مقدم بازداشت و در فروردین ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه تقلیل یافت. آقای محمدی مقدم نهایتا پاییز سال ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۰ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است.

آقای محمدی مقدم هم اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برد. وی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید