خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم اعتصاب غذا؛ علی محمدی مقدم به سلول انفرادی منتقل شد

تداوم اعتصاب غذا؛ علی محمدی مقدم به سلول انفرادی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه که از روز شنبه ۱۹ مهر با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد، شب گذشته به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد. اعتصاب غذای این زندانی با طرح خواسته آزادی از زندان صورت گرفته است. وی مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب شنبه ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹، علی محمدی مقدم، زندانی امنیتی در زندان ارومیه به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد.

آقای محمدی مقدم از روز شنبه ۱۹ مهر با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد. اعتصاب غذای این زندانی با طرح خواسته آزادی از زندان صورت گرفته است. وی مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند.

پیشتر یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “آقای محمدی مقدم روز شنبه در مقابل افسر نگهبانی تحصن کرده و خواستار آزادی است. تا چند سال قبل به او مرخصی هم می‌دادند اما از سال ۹۸ به مرخصی نرفته است. به نظر می‌رسد سال‌های زندان و فشارهای دوره بازجویی بیماری او را تشدید کرده است”.

علی محمدی مقدم بازداشت و در فروردین ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه تقلیل یافت. آقای محمدی مقدم نهایتا پاییز سال ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۰ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است.

آقای محمدی مقدم هم اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برد. وی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید