خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ ساعت ۲۳:۳۴:۱۴

    خانه  > اعدام  >  گزارشی از اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲ مهرماه، حکم اعدام یک زندانی مرد که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. این زندانی متهم بود در سال ۹۶ طی یک سرقت مسلحانه اقدام به قتل یک مرد دلار فروش کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی متهم به قتل، سپیده دم چهارشنبه گذشته در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده روز ۶ فروردین ۹۶ در پی سرقت مسلحانه ای از مرد دلار فروش به نام علیرضا در میدان فردوسی تهران در دستور کار پلیس قرار گرفت.

مرد دلار فروش هدف چند گلوله قرار گرفته بود که خیلی زود وی به بیمارستان منتقل شد و تحقیقات پلیسی برای بررسی جزئیات این تیراندازی هولناک کلید زده شد.

در این مرحله تیمی از ماموران اداره یک پلیس آگاهی تهران پای در بیمارستان گذاشته و مرد دلار فروش را هدف تحقیق قرار دادند که مشخص شد مردی سوار بر پراید در نقش مامور ابتدا دستور داده تا علیرضا سوار بر خودرویش شود و سپس به بهانه دیدن دلارها و پول های مرد دلار فروش دستور می دهد تا دلارها را در اختیارش قرار دهد که در این مرحله علیرضا به رفتارهای راننده پراید مشکوک شده و می خواهد که کارت شناسایی مرد جوان را مشاهده کند.

راننده پراید در این مرحله اقدام به اسلحه کشی کرده و ابتدا گلوله ای به علیرضا شلیک کرده و در ادامه بین آنها درگیری صورت می گیرد و در این مدت خودوری پراید با چند خودروی دیگر تصادف می کند و در خیابان خارک متوقف می شود.

ماموران در گام بعدی پی بردند که متهم ابتدا از سوی ماموران پلیس راهور خلع سلاح شده اما وی که دو اسلحه همراه خود داشته با تهدید موفق به فرار از صحنه سرقت شده است.

تحقیقات پلیسی برای دستگیری عامل این تیراندازی ادامه داشت که علیرضا روز ۱۶ فروردین ماه روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفت و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ برای دستگیری عامل قتل وارد عمل شدند و خیلی زود ماموران با اقدامات فنی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در قزوین شدند.

امین ۳۶ ساله که هیچ سابقه ای در پرونده اش ندارد ادعا کرد به خاطر اینکه به دنبال کسانی بودم که خواهرم را از من دزدیده و سالها از او بی خبر هستم اسلحه گرفتم و من قصد کشتن نداشتم و صحنه قتل یک اتفاق بود و به خاطر این اتفاق عذاب وجدان دارم و پشیمان هستم.

پس از تکمیل پرونده، امین برای صدور حکم به دادگاه کیفری یک استان تهران منتقل شد و در حالیکه اولیای دم درخواست اعدام را از دادگاه خواستار بودند امین پشت تریبون رفت و از اولیای دم و قضات شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان تهران درخواست بخشش کرد.

قضات دادگاه پس از شنیدن دفاعیات امین و با توجه به تحقیقات تکمیلی در پرونده حکم اعدام را برای متهم صادر کردند و این حکم در دیوانعالی کشور مورد تایید قرار گرفت.

امین در انتظار چوبه دار بود تا اینکه صبح روز چهارشنبه گذشته بعد از ۳ سال از وقوع قتل اعدام شد.

هرانا روز چهارشنبه ۲ مهر در گزارشی از اجرای حکم اعدام دستکم شش زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید