خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای حسن رستگاری مجد در زندان ارومیه

اعتصاب غذای حسن رستگاری مجد در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – حسن رستگاری مجد، شهروند ترکیه ای و زندانی سیاسی در زندان ارومیه امروز چهارشنبه ۹ مهر با طرح درخواست لغو حکم حبس و استرداد خود به کشور ترکیه که شهروندی آن کشور را دارد، دست به اعتصاب غذا زد. تابعیت ایرانی آقای رستگاری به حکم دادگاه ارومیه در سال ۹۸ از او سلب شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۹، حسن رستگاری مجد، شهروند ترک و زندانی سیاسی زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زد.

اعتصاب غذای آقای رستگاری مجد با طرح درخواست لغو حکم حبس و تحویل خود به کشور ترکیه صورت گرفته است.

این زندانی سیاسی مهرماه سال گذشته نیز در اعتراض به لغو تابعیت ایرانی خود به مدت ۳۹ روز دست به اعتصاب غذا زد و با وعده مساعد مسئولین به آن پایان داد.

آقای رستگاری مجد در تاریخ ۵ آبان‌ماه ۹۳ توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت و مدتی بعد به زندان ارومیه منتقل شد.

آقای رستگاری مجد در سال ۱۳۹۴ توسط دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۱۵ سال حبس تعزیری و لغو تابعیت ایرانی محکوم شد.

پیشتر به او گفته شده که پس از پایان دوران محکومیت به کشور ترکیه تحویل داده خواهد شد.

وی همچنین در دوران حبس در سه پرونده جداگانه از بابت اتهامات توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخ لو به ۲ سال حبس تعزیری و به اتهام اغتشاش در زندان و درگیری با ماموران زندان به ۱ سال حبس و به اتهام غیب در زمان مرخصی از زندان از بابت محکومیت وی در سال ۱۳۹۰ به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

آقای رستگاری مجد پیشتر نیز در سال ۹۲ و ۹۴ به اتهامات حمل و نگهداری اسلحه و مهمات جنگی، عبور غیرمجاز از مرز و تهیه شناسنامه ایرانی به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد.

حسن رستگاری ۴۷ ساله، فرزند سلطان، متاهل و پدر ۳ فرزند است. آقای رستگاری پس از اعلام پناهندگی به ایران از سال ۷۲ تابعیت ایرانی خود را دریافت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید