خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۲ مهر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای تهران، آوج، قزوین و پاوه دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱ آتش نشان مصدوم شده و ۳ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روز سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹، یک آتش نشان در تهران طی عملیات اطفا حریق دچار مصدومیت شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: “در ساعت ۱۸:۵۹ شب گذشته یک مورد حادثه آتش سوزی گسترده در کارخانه میهن از طرف سازمان آتش نشانی اسلامشهر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که سریعا ۵ ایستگاه آتش نشانی به همراه چند دستگاه تانکر آب و … به محل حادثه اعزام شدند”.

جلال ملکی افزود: “طی عملیات یک نفر از عوامل آتش نشانی اسلامشهر دچار مصدومیت شده بود که برای انجام کارهای درمانی به عوامل اورژانس تحویل داده شد”.

مرگ یک کارگر در قزوین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین از مرگ یک جوان ۲۶ ساله بر اثر سقوط در چاه خبر داد.

سلطانی گفت: “ساعت ۱۱ صبح امروز مغنی ۲۶ ساله که در حال لایروبی چاه گاراژ بود به علت استفاده نامناسب از تجهیزات حفاظت فردی واژگون می‌شود و در داخل چاه سقوط می‌کند”.

به گفته وی، نیرو‌های آتش نشانی این فرد را از چاه خارج کردند و عملیات احیا بر روی او انجام شد اما موفقیت آمیز نبود.

مرگ یک کارگر در آوج

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹، یک کشاورز ۵۳ ساله‌ در بخش آبگرم از توابع شهرستان آوج در استان قزوین از بالای درخت سقوط کرد و جان باخت.

سلطانی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: “صبح امروز فرد ۵۳ ساله‌ای در باغات روستای ارتش آباد برای چیدن گردو به بالای درخت ۶ متری رفته بود، که از روی درخت سر خورد و جان باخت”.

مرگ یک کارگر در پاوه

به گزارش کردپا، طی روزهای اخیر یک کشاورز از درخت گردو سقوط کرده و پس از انتقال به بیمارستان طالقانی کرمانشاه بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست میدهد.

در این گزارش هویت این شهروند “محمد سلیم لطفی” اهل روستای دره‌بیان پاوه عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید