خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۹ شهریور، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای اراک، کرج و تهران دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱ کارگر مصدوم شده و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در دو حادثه جداگانه، دو کارگر ساختمانی در اراک و تهران حین انجام کار بر اثر سقوط از ارتفاع کشته و زخمی شدند.

بر اساس ابن گزارش، در حادثه اول که روز ۲۹ شهریور ماه در منطقه روستایی شهر اراک رخ داد، یک کارگر ۴۲ ساله حین کار در یک ساختمان درحال ساخت از ارتفاع داربست سقوط کرد و جان باخت.

محمود خلجی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با تشریح این حادثه گفت: “ساعت ۱۶:۲۷ با اعلام گزارش مردمی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر فوت مردی ۴۲ ساله در پی سقوط از ارتفاع داربست در هنگام کار در ساختمان در یکی از روستاهای این شهرستان اراک، بلافاصله واحدهای امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند.

همچنین روز ۲۹ شهریور ماه، کارگر ۲۱ ساله دیگر در تهران حین انجام کار ناگهان از ارتفاع ۳۵ متری چاهی به عمق سقوط می‌کند و به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند.

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران درباره این حادثه که در یک پروژه ساختمانی در حوالی خیابان آذربایجان اتفاق افتاد، گفت: “کارگری جوان حین کار به دلیل بی‌احتیاطی به درون چاهی به ارتفاع ۳۵ متری به عمق سقوط کرد و نجات یافت”.

به گفته وی: “آتش‌نشانان بلافاصله فرد مصدوم را از چاه خارج کردند و برای مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که پس از بررسی‌های لازم مشخص شد وی به جز چندخراش سطحی کاملاسالم است و حتی با پای خود سوار آمبولانس اورژانس شد”.

مرگ یک کارگر در البرز

به گزارش رکنا، معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی البرز گفت: “یک کارگر ۳۴ ساله در حین خالی کردن بار چوب در منطقه خرمدشت کرج از ارتفاع سقوط کرده و پس از انتقال به مراکز درمانی جان باخت”.

مجید فیض جعفری، معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت یک کارگر چوب بری در بیمارستان البرز، بلافاصله ماموران انتظامی برای برای بررسی موضوع به بیمارستان اعزام شدند”.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز افزود: “با حضور ماموران در بیمارستان ومحل حادثه مشخص شد که یک کارگر چوب بری در حین خالی کردن بار چوب از ارتفاع سقوط کرده و به شدت مصدوم شده بود”.

جعفری، با بیان این که بلافاصله مصدوم توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد گفت: “با توجه به شدت صدمات وارده این کارگر ۳۴ ساله در بیمارستان جان خود را از دست داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید