خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۹ شهریورماه، گروهی از رانندگان تاکسی کد ۸ شهرستان مریوان در مقابل ساختمان سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر این شهرستان، حدود ۵۰ نفر از کارگران سایت مدیریت پسماند شهر اهواز در مقابل ساختمان شهرداری و شورای اسلامی این شهر، جمعی از دامداران و صاحبان گاوداری های شهر کرمان در استانداری کرمان، جمعی از کارکنان قرارداد موقت شهرداری دهدشت در مقابل این شهرداری، شماری از کارگران شهرداری شهرستان آغاجاری در مقابل ساختمان این شهرداری و شماری از سهامداران شرکت کاشی ایرانا در مقابل این شرکت، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۹، گروهی از رانندگان تاکسی کد ۸ شهرستان مریوان با تجمع در مقابل ساختمان سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر این شهرستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

معترضان دلیل تجمع خود را اعتراض به رسمیت شناخته نشدن فعالیت‌‌های خود توسط رانندگان فعال در خطوط محل کار آنها، عنوان کردند.

این رانندگان که ۲۵ دستگاه تاکسی دارند، طی یک نامه به رئیس پلیس راهور شهرستان مریوان، عنوان کردند؛ بعد از ۵ ماه و با وجود دریافت ۱۵ میلیون تومان از هر راننده توسط تاکسیرانی، رانندگانی غیرکد ۸، که در همین مسیرها مسافر جابه‌جا می‌کنند، از به رسمیت شناختن آن‌ها خودداری می‌ورزند و به آن‌ها اجازه کار نمی‌دهند.

به گفته این رانندگان؛ چند بار به اصرار تاکسیرانی در مسیرهای مورد نظر حاضر شدند، اما مورد اهانت و کتک‌کاری قرار گرفتند.

تجمع کارگران سایت مدیریت پسماند اهواز

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۹، حدود ۵۰ نفر از کارگران سایت مدیریت پسماند شهر اهواز، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شهرداری و شورای اسلامی این شهر، خواستار رسیدگی به مطالبات مزدی خود شدند.

سایت دفن زباله اهواز به نام صفیره حدود ۱۲۰ کارگر برای تفکیک زباله دارد که تعداد زیادی از آنها را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند؛ زنانی که هر روز از نقاط مختلف شهر خود را به این سایت می‌رسانند تا با تفکیک بخشی از زباله‌های شهر درآمدی برای گذران زندگیشان به دست آورند.

به گفته یکی از این کارگران؛ از اسفند سال گذشته تا اردیبهشت امسال که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند هیچ حقوقی دریافت نکرده و حتی سنوات سال های گذشته نیز به آنها پرداخت نشده است.

وی افزود: “در زمان شیوع کرونا بسیاری از کارمندان و کارگران مدیریت پسماند با دریافت حقوق تعطیل بودند، درحالیکه پیمانکار به ما هیچ حقوقی پرداخت نکرد. پیمانکار در روزهایی که سایت تفکیک زباله را تعطیل اعلام می‌کند حقوقی برای ما در نظر نمی‌گیرد درحالیکه ما آمادگی حضور در محل کار را داریم”.

این کارگر ادامه داد: “در تیر امسال نیز تنها ۱۰ روز اجازه حضور در محل کار را به ما دادند و پس از آن به دلیل آتش سوزی، تفکیک زباله تعطیل شد”.

وی عهنوان کرد: “بیشتر کارگران این سایت زنان سرپرست خانوار هستند و پرداخت نشدن به موقع و کامل حقوق ضربه بسیار سنگینی به آنها وارد می کند؛ هم اکنون حتی در تامین ساده‌ترین نیازهای خود درمانده‌ایم. پیمانکار با مدیران سایت صفیره دچار اختلاف است و دود این اختلاف در چشم ما می‌رود”.

محمدرضا ایزدی، رییس کمیسیون تحقیق ،نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر اهواز درخصوص وضعیت این کارگران گفت: “۱۲۰ کارگر که بیشتر آنها را زنان سرپرست خانوار تشکیل میدهند ماه‌هاست که برای دریافت مطالبات تلاش می‌کنند اما تاکنون نتیجه ای نگرفته‌اند”.

وی افزود: “پرداخت نشدن حقوق این کارگران زندگی را برای آنها سخت‌تر کرده است”.

تجمع دامداران کرمان

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از دامداران و صاحبان گاوداری های شهر کرمان با تجمع در استانداری کرمان، خواستار کاهش قیمت نهاده های دامی و هزینه های جانبی تولید لبنیات در دامداریها شدند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان دامداران به قیمت پایین شیر تولیدی اعتراض داشته و خواستار حمایت مسئولان استان، به ویژه استاندار کرمان، جهت بهبود وضعیت شغلی خود هستند.

تجمع کارکنان قرارداد موقت شهرداری دهدشت

به گزارش فارس، روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان قرارداد موقت شهرداری دهدشت با تجمع در مقابل ساختمان این شهرداری خواستار رسیدگی به بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود شدند.

بر اساس این گزارش،کارکنان شهرداری دهدشت خواستار ثبت احکام کارگزینی خود هستند.

این کارکنان عنوان کردند: “بر اساس دستورالعمل واصله از سازمان شهرداری ها و با طی مراحل قانونی از طریق شورای اداری و استخدامی شهرداری های استان در سال گذشته کارکنانی که دارای شرایط احراز قانونی بودند به کارمند موقت تبدیل وضعیت شده و تا حدودی بخشی از مشکلات در حوزه حقوق و مزایا رفع شده اما متاسفانه اخیرا مکاتباتی مبنی بر حذف احکام مذکور صورت گرفته که با عنایت به وضعیت اقتصادی امروز جامعه و اینکه حقوق کارکنان شهرداریها از ضعیف ترین حقوق در سطح ادارات و سازمانها و نهادها بوده و بیشترین زحمت هم متعلق به همین قشر مظلوم و زحمتکش می‌باشد باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی از بین بردن انگیزه کاری، مشکلات ومعضلات خانوادگی و… شده است”.

تجمع کارگران شهرداری آغاجاری

به گزارش خورنا، امروز شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران شهرداری شهرستان آغاجاری در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل این شهرداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران ۳ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

تجمع سهامداران شرکت کاشی ایرانا

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از سهامداران شرکت کاشی ایرانا با تجمع در مقابل این شرکت خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

از جمله مطالبات این شهروندان بازپسگیری سرمایه خود، عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید