خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ساعت ۲۲:۵۲:۵۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران حکم صادره علیه محمد مساعد را محکوم کرد

فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران حکم صادره علیه محمد مساعد را محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، نسبت به حکم حبس صادره توسط دادگاه انقلاب برای محمد مساعد، و دیگر روزنامه نگاران، واکنش نشان داد و از مقامات ایران خواست که به استراتژی “ظالمانه” خود برای ساکت کردن روزنامه‌نگاران پایان دهند. آقای مساعد، پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۴ سال و ۹ ماه حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از خبرنگاری و توقیف وسایل ارتباطی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در واکنش به حکم صادر شده برای محمد مساعد، روزنامه نگار حوزه اقتصاد، از مقام‌های ایرانی خواست تا به استراتژی ظالمانه خود برای ساکت کردن روزنامه‌نگاران پایان دهند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ)، ضمن محکوم کردن احکام صادر شده علیه محمد مساعد، آن را “نمونه دیگری از استفاده حکومت ایران از سیستم حقوقی برای سرکوب صداهای ناخواسته” دانست.

وی در این زمینه گفت: “محمد مساعد هیچ جرمی مرتکب نشده، بلکه فقط کار خود را به عنوان روزنامه‌نگار انجام داده است.”

بلانگر از مقام‌های ایرانی خواست تا به “استراتژی ظالمانه” خود برای ساکت کردن روزنامه‌نگاران پایان داده و روزنامه‌نگاران زندانی را آزاد کنند.

این فدراسیون همچنین احکام صادر شده علیه نیمار صفار، مرضیه امیری و کیوان صمیمی را نیز محکوم کرده است.

محمد مساعد در تاریخ ۱ آذر ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۶ آذرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

آقای مساعد، در نهایت طی روزهای اخیر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۴ سال و ۹ ماه حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از خبرنگاری و توقیف وسایل ارتباطی محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، از این میزان حبس با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۴ سال زندان برای وی قابل اجرا خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید