خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – شب گذشته و امروز سه شنبه ۲۱ مرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای زنجان، اصفهان و قزوین دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان خود را از دست دادند و ۱ کارگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، سرپرست سازمان آتش‌نشانی قزوین از جان باختن یک کارگر ۳۲ ساله بر اثر برق گرفتگی خبر داد.

موسی خانی، در این خصوص، گفت: “دیشب یک جوان ۳۲ ساله مقابل یکی از رستوران‌های شهر قزوین در حال تعمیر سیستم در، دچار برق گرفتگی شد”.

وی افزود: “کارگر مصدوم متاسفانه پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد”.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش رکنا، فرهاد کاوه آهنگران سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به حادثه گیر کردن دست در دستگاه پرس اظهار کرد: “این حادثه ساعت ۱۰ و ۳۸ دقیقه به ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان گزارش شده و در این حادثه دست جوان ۳۰ ساله در دستگاه پرس تزریق در کارگاهی در خیابان عطاءالملک مانده بود”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه نیرو‌های امداد و نجات از ایستگاه‌های یک، دو و ۱۰ برای امدادرسانی به این حادثه اعزام شدند، اضافه کرد: “کارگر مصدوم به بیمارستان کاشانی منتقل و نیرو‌های آتش‌نشانی در اتاق عمل دست وی را از دستگاه خارج کردند”.

مرگ یک کشاورز در زنجان

به گزارش ایلنا، صبح امروز سه شنبه ۲۱ مردادماه، یک کشاورز در محور جاده‌ای ارمغانخانه روستای بهرام بیگ زنجان بر اثر واژگونی کامیون دروگری جان خود را از دست داد.

در این گزارش آمده است، از قرار معلوم، یک دستگاه کامیون دروگری در محور جاده‌ای روستای بهرام بیگ در حین بارگیری واژگون شده و با سقوط روی کشاورز منجر به فوت وی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید