خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان, کارگران  >  دادگاه تجدیدنظر؛ جعفر عظیم زاده به ۱۳ ماه حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ جعفر عظیم زاده به ۱۳ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت جعفر عظیم زاده، فعال کارگری محبوس در زندان اوین را عینا تایید کرد. آقای عظیم زاده که هم اکنون دوران محکومیت خود را از بابت پرونده‌ی پیشین سپری می‌کند، خردادماه سال جاری در پرونده ای دیگر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت جعفر عظیم زاده، فعال کارگری محبوس در زندان اوین را عینا تایید کرد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و روز گذشته در زندان به وی ابلاغ شده است، آقای عظیم زاده به تحمل ۱۳ ماه حبس محکوم شد.

لازم به یادآوری است، جعفر عظیم زاده، روز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس منتقل شد. وی در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه طی تماسی تلفنی به خانواده خود اطلاع داد که به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شده است. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر اعلام کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ایشان با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت به ۶ سال زندان و برای تحمل این حکم روانه زندان اوین شده است.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، بنابر اعلام وکیل جعفر عظیم زاده، پرونده موکلش به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارجاع و رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی وی آغاز شد.

روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جعفر عظیم زاده از بند ۸ زندان اوین به شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۳ منتقل شد. در این جلسه به آقای عظیم زاده اعلام شده بود که پرونده جدیدی علیه وی بخاطر فایل صوتی که در اعتراض به احکام صادره علیه کارگران از سوی این فعال کارگری منتشر شده بود تشکیل شده است.

آقای عظیم زاده روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری، در خصوص پرونده جدید به بازپرسی دادسرای اوین منتقل و تفهیم اتهام شد.

این فعال کارگری روز سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹، در خصوص این پرونده توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۳ ماه حبس محکوم و حکم صادره روز ۱۸ خرداد به وی ابلاغ شد.

گفتنی ست که صدور و تایید حکم حبس علیه این فعال کارگری در حالی است که وی از درد سینه، مشکلات کلیوی و قلبی و عروقی رنج می برد؛ این مساله در مورد مشکلات قلب ایشان به دلیل عدم دسترسی به داروهایی که خارج از زندان مصرف می کردند بغرنج تر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید