خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای بهنام محجویی در زندان اوین

پایان اعتصاب غذای بهنام محجویی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – بهنام محجویی، درویش گنابادی زندانی در اوین امروز شنبه ۱۱ مرداد در پی تحقق بخشی از خواسته‌هایش و وعده مساعد مسئولان زندان اوین مبنی بر رسیدگی به دیگر خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. آقای محجویی روز جمعه ۱۰ مرداد در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و تحویل ندادن داروهای خود اعتصاب غذا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، بهنام محجویی، درویش گنابادی محبوس در زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پایان اعتصاب غذای آقای محجویی در پی تحویل گرفتن داروهایش و وعده مساعد مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به دیگر خواسته‌هایش صورت گرفته است.

آقای محجویی روز جمعه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۹ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و تحویل ندادن داروهای خود دست به اعتصاب غذا زده است.

یک منبع مطلع از شرایط آقای محجوبی پیشتر در این خصوص به هرانا گفت: “تحویل ندادن داروهای بهنام محجویی در شرایطی است که اگر او داروهایش را مصرف نکند دچار تشنج خواهد شد و سلامت او در خطر قرار دارد”.

آقای محجویی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی در حالی بود که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشته و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای وی داده است.

بهنام محجویی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

بهنام محجوبی، فرزند علی و متولد ۱۳۶۶ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید