خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مصدومیت یک محیط بان در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در مشهد

مصدومیت یک محیط بان در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در مشهد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از مصدومیت یک محیط بان بر اثر ضرب و شتم و درگیری با شکارچیان غیر مجاز در پارک ملی تندوره خبر داد. ضارب بازداشت و محیط بان جهت سیر مراحل درمانی به بیمارستانی در مشهد اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آسیب و جراحت شدید یک محیط‌ بان در پارک ملی تندوره به دست شکارچیان غیر مجاز خبر داد.

هویت این محیط بان “عظیم دانشفر” احراز شده است.

وی در این خصوص گفت: “روز گذشته مأموران یگان حفاظت پارک ملی تندوره در پی دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیر مجاز در منطقه، با کمین و ردزنی برای دستگیری متخلفان وارد عمل شدند”.

تورج همتی افزود: “ماموران درصدد متوقف کردن یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین شدند که یک قبضه اسلحه خفیف غیر مجاز و لاشه دو رأس قوچ وحشی را حمل می‌کردند ولی سرنشینان موتور با محیط‌بانان درگیر شده و با توهین و تمرد به یکی از محیط‌بانان حمله‌ور شدند”.

وی ادامه داد: “در این درگیری متخلفان با وارد آوردن ضرباتی با چوب‌دستی و سنگ محیط‌بان را به شدت مجروح کردند و وی به دلیل شکستگی دنده و دست در بیمارستان بستری شد”.

 تورج همتی عنوان کرد: “هرچند ضاربان از محل حادثه متواری شدند ولی با هوشیاری ماموران، یکی از آنان که دارای سابقه محکومیت زیست محیطی نیز بود شناسایی شد و با هماهنگی و دستور دادستان درگز و همکاری پلیس آگاهی شهرستان، دستگیر و ضمن توقیف موتورسیکلتش تحویل پلیس آگاهی شد”.

بر اساس این گزارش، این محیط بان به دلیل شدت جراحات وارده جهت درمان به مشهد اعزام شد تا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید