خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم اقتصادی در قم مجموعا به تحمل ۱۱۴ ضربه شلاق در ملاعام محکوم شدند

دو متهم اقتصادی در قم مجموعا به تحمل ۱۱۴ ضربه شلاق در ملاعام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو متهم اقتصادی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قم، در کنار سایر مجازات ها مجموعا به تحمل ۱۱۴ ضربه شلاق در ملأعام محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دو متهم اقتصادی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قم مجموعا به ۱۱۴ ضربه شلاق در ملأعام محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، علی اکبر رضوانی، متهم ردیف اول این پرونده از بابت اتهام «سردستگی اخلال در نظام اقتصادی کشور منجر به اخلال در توزیع سوخت و حامل‌های انرژی از طریق قاچاق عمده»، به ۳۰ سال حبس و ۴۰ ضربه شلاق تعزیری در ملأعام محکوم شد.

همچنین سعید رضوانی، متهم ردیف دوم این پرونده، از بابت اتهام «مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به نحوه اخلال در توزیع مایحتاج عمومی از طریق قاچاق سازمان یافته سوخت و حامل‌های انرژی به طور عمده» به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در ملأعام محکوم شد.

ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید