خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای اهواز، قم و اصفهان در حوادثی جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته شنبه ۲۸ تیرماه ۹۹، دو کارگر در کارخانه راکتور اهواز بر اثر سقوط در مخزن تقطیر دچار حادثه شدند.

کارگران این کارخانه در این خصوص گفتند: “این حادثه به دلیل پاره شدن زنجیر جرثقیل و سقوط کلاهک مخزن تقطیر رخ داد که در نهایت منجر به سقوط ۲ کارگر به درون مخزن تقطیر شد”.

به گفته آنها وضعیت جسمی یکی از مصدومان حادثه نامناسب بوده و طبق گفته عوامل اورژانس با علایم ضربه و آسیب مغزی بلافاصله به بیمارستان منتقل شده است.

مصدومیت دو کارگر در قم

به گزارش ایلنا، شب گذشته شنبه ۲۸ تیرماه، بیمارستان در حال ساخت «مادر» در منطقه پردیسان قم دچار حریق شد و ۲ کارگر مصدوم شدند.

بنا به اظهارات «کریمی» سخنگوی آتش‌نشانی قم، حوالی ساعت ۲۰ و ۵۱ دقیقه شب، حادثه حریق در بیمارستان در حال ساخت «مادر» واقع در منطقه پردیسان قم به مرکز اطلاع رسانی آتش نشانی اعلام شد که در پی این آتش سوزی ۲ کارگر دچار دودگرفتگی و با حضور عوامل امداد و نجات در محل مداوا شدند.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش صدا و سیما، یک کارگر ۲۰ ساله در پی سقوط از ساختمان مصدوم شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در این خصوص گفت: “در پی گزارشی از سقوط کارگری در خیابان وحید با سامانه ۱۲۵سازمان آتش نشانی اصفهان، آتش نشانان از دو ایستگاه سه و یک به محل حادثه اعزام شدند”.

فرهاد کاوه آهنگرانی افزود: “این کارگر که از تبعه کشور افغانستان است، از ارتفاع چهار و نیم متری به محل گود برداری ساختمان سقوط کرده بود که تحویل اورژانس شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید