خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – دیروز و امروز پنجشنبه ۱۹ تیرماه، گروهی از کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر و جمعی از کشاورزان شهرستان هویزه در استان خوزستان خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان شهرستان هویزه در استان خوزستان در اعتراض به قطع جریان آب زمین های کشاورزی دست به تجمع زدند.

ماموران سازمان آب و نیروى انتظامى قصد داشتند تا جریان آب را از زمین هایی که توسط اهالی هویزه به زیر کشت شلتوک رفته و بخشی از آن آماده کشت است قطع کنند.

در این ویدئو کشاورز معترض خطاب به ماموران میگوید: “شما میخواهید ما مهاجرت کنیم، اینجا سرزمین آباء و اجداد ماست، آب بردید، نفت بردید، فرزندان ما بیکار هستند، گناه ما چیست؟”

 

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و پنجمین روز از اعتصابشان پس راهپیمایی در سطح شهر شوش و تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید