خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز ۱۸ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای پردیس، اسلامشهر، تالش و عباس آباد دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر دچار مصدومیت شد و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، مهدی درفکی، رئیس آتش‌نشانی شهر پردیس از مرگ یک کارگر ۳۵ ساله اهل افغانستان بر اثر حفاری در عمق ۱۰ متری خبر داد.

وی ضمن اینکه مدعی شد علت مرگ این کارگر حفاری غیر اصولی بوده است، گفت: “این جوان اهل افغانستان بدون توجه به نزدیک بودن چاه فاضلاب و خطر نشت گاز، چاهی به عمق ۱۰ متر حفر کرده بود و ناگهان چاه ریزش و در پی آن حجم زیادی از فاضلاب به داخل چاه حفر شده نشت کرده بود. تخریب چاه و نشت گاز و فاضلاب این جوان را در عمق ۱۰ متری مدفون و خفه کرد”.

رییس آتش‌نشانی شهر پردیس با ابراز تاسف از این حادثه، افزود: “با اعلام حادثه ریزش چاه از طریق سامانه ۱۲۵ ایستگاه آتش‌نشانی خرمدشت، بلافاصله آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند”.

درفکی همچنین گفت: “آتش‌نشانان پردیس پس از تخلیه فاضلاب، استقرار کارگاه نجات و تخلیه گاز به وسیله دمنده، وارد چاه شدند و پیکر این جوان را بیرون کشیدند”.

مصدومیت یک کارگر در اسلامشهر

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹، رئیس اورژانس تهران از قطع مچ دست یک کارگر در یک کارگاه نجاری خبر داد.

پیمان صابریان، رییس اورژانس تهرا درباره جزییات این حادثه گفت: “یک مورد حادثه در یک کارگاه نجاری در منطقه اسلامشهر در ساعت ۸ و ۱۸ دقیقه صبح به سامانه اورژانس اطلاع داده شد که در حین کار یک کارگر ۳۴ ساله دچار حادثه شده و دست او از ناحیه مچ قطع شده است”.

رییس اورژانس تهران افزود: “با حضور تکنسین‌های اورژانس اقدامات لازم برای این کارگر و همچنین اقدام لازم برای حفظ عضو انجام و به بیمارستان امام خمینی منتقل شد”.

مرگ یک کارگر در تالش

به گزارش صداوسیما، امروز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹، یک کارگر ۳۳ بر اثر سقوط در چاه آب در شهرستان تالش جان خود را از دست داد.

حسین جمال دار، فرمانده انتظامی تالش در این خصوص گفت : “مردی ۳۳ ساله بر اثر سقوط درون چاه آب به ارتفاع ۲۰ متر در این شهرستان هنگام انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد”.

مرگ یک کارگر در عباس آباد

به گزارش صداوسیما، امروز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹، یک کارگر ۴۴ ساله ساختمان بر اثر سقوط از ارتفاع در شهرستان عباس آباد جان باخت.

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد در این خصوص گفت: “در پی خبری مبنی بر سقوط فردی در حین کار از یک ساختمان تجاری و انتقال مصدوم به یکی از درمانگاه‌های این شهرستان، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۲ به محل حادثه اعزام شدند”

حسین عبدی همچنین افزود: “این کارگر ساختمانی ۴۴ ساله، در حین نصب علائم و چراغ‌های روشنایی در یک ساختمان تجاری از ارتفاع پنج متری داربست سقوط کرد و جان باخت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید