خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  گازگرفتگی در معدن گیلان غرب، به مرگ و مصدومیت ۷ کارگر انجامید

گازگرفتگی در معدن گیلان غرب، به مرگ و مصدومیت ۷ کارگر انجامید

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۳ تیر، بر اثر گاز گرفتگی در یکی از معادن گیلان‌غرب یک کارگر جان باخت و ۶ نفر دیگر دچار مسمومیت شدند که حال دو تن از از آن‌ها وخیم گزارش شده است. کارگران معدن در ایران از حداقل استاندارد ها و تجهیزات از جمله کپسول های اکسیژن و دستگاه های گازسنج برخوردار نیستند و در کنار دستمزد پایین و عدم دریافت حق بیمه در غالب معدن خصوصی، همواره در معرض حوادثی چون انفجار، سقوط از ارتفاع، محبوس شدگی ناشی از مسدود شدن غارها و خطرناکترین بیماری ها قرار دارند که غالبا منجر به مرگ و یا ناتوانی طولانی مدت آنان می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹، حادثه گازگرفتگی در یکی از معادن گیلان‌غرب موجب مرگ و مصدومیت ۷ کارگر شد.

بر اساس این گزارش، فرماندار گیلان‌غرب با اعلام این خبر گفت: “ساعت ۱۲ و ۴۸ دقیقه بعد از ظهر امروز تماسی با مرکز امدادی گیلان‌غرب مبنی بر وقوع حادثه گاز گرفتگی در یکی از معادن منطقه سرتیتان این شهرستان برقرار شد که نیرو‌های امدادی بلافاصله به محل اعزام شدند”.

کوروش محمودیان افزود: “متأسفانه در این حادثه یکی از کارگران معدن به علت خفگی جان خود را از دست می‌دهد و ۶ نفر دیگر دچار مسمومیت می‌شوند که حال دو تن از از آن‌ها وخیم گزارش شده است”.

وی خاطرنشان کرد: “مصدومان این حادثه برای مداوا به بیمارستان‌های قصرشیرین و گیلان‌غرب اعزام شدند”.

مرگ ناشی از کار در معادن رتبه دوم حوادث ناشی از کار را تشکیل می‌دهد و این کارگران از حداقل استاندارد ها و تجهیزات از جمله کپسول های اکسیژن و دستگاه های گازسنج برخوردار نیستند و در کنار دستمزد پایین و عدم دریافت حق بیمه در غالب معدن خصوصی، همواره در معرض حوادثی چون انفجار، سقوط از ارتفاع، محبوس شدگی ناشی از مسدود شدن غارها و خطرناکترین بیماری ها قرار دارند که غالبا منجر به مرگ و یا ناتوانی طولانی مدت آنان می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید