خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه و امروز پنجشنبه ۱۲ تیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای اهواز، مشهد و نی‌ریز دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر جان خود را از دست دادند و سه کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، در پی سقوط کابین آسانسور از طبقه ششم در اهواز یک کارگر مصدوم شد.

ابراهیم قنبری، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: “ساعت ۱۲ و ۳ دقیقه ظهر چهارشنبه، گزارش سقوط کابین آسانسور در ساختمانی نیمه کاره در شهرک دانشگاه اهواز گزارش شد”.

او با بیان اینکه نیروهای این مرکز بلافاصله در محل حضور پیدا کردند، گفت: “کارگر در حال نصب آسانسور در یک ساختمان نیمه کاره بود که ناگهان کابین آسانسور از طبقه ششم ساختمان سقوط کرده و منجر به مصدومیت شدید این فرد شد”.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در مشهد

به گزارش ایسنا، بر اثر سانحه تصادف در کوه‌پارک مشهد یک کارگر فوت کرده و ۲ کارگر مصدوم شدند.

امیر رمضانی، مدیر پروژه ارتفاعات جنوبی مشهد، با اعلام این خبر اظهار کرد: “ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه در حالی که تعدادی از کارگران در آیلند میانی کوه پارک در حوالی پل هاشمیه مشغول نصب تجهیزات ایمن سازی آیلند بودند، تانکر حمل آب متعلق به پیمانکار بخش خصوصی دچار نقص فنی شده و پس از طی مسافتی با ۳ نفر از کارگران برخورد می‌کند”.

وی افزود: “در این حادثه متاسفانه یکی از کارگران فوت کرده و ۲ کارگر مصدوم و به سرعت به بیمارستان منتقل می‌شوند که حال عمومی آن‌ها رو به بهبود است”.

مرگ یک کارگر در نی‌ریز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، یک کارگر در شهرستان نی‌ریز در استان فارس در اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داد.

مسئول اورژانس ۱۱۵ نی‌ریز گفت: “صبح امروز، گزارشی مبنی بر قطع دست یک مرد ۴۰ ساله به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ شهرستان اعلام شد”.

محمدحسین کچویی گفت: “بلافاصله آمبولانس از پایگاه‌های کمربندی و شهری (کد کمکی) به محل حادثه اعزام شدند و هماهنگی‌های لازم توسط مرکز پیام برای درخواست بالگرد شیراز و داراب داده شد؛ اما به علت فوت مصدوم، درخواست اعزام کنسل شد”.

وی افزود: “این کارگر در حال کار با چرخ دنده و زنجیر یکی از دستگاه‌ها بوده که ناگهان دستگاه روشن شده و دست وی را از شانه قطع کرده است. متأسفانه وی از ناحیه سر و گردن و قفسه سینه نیز دچار آسیب‌دیدگی شدید شده و خونریزی شدید داخلی و خارجی داشته است”.

مسئول اورژانس ۱۱۵ نی‌ریز گفت: “عملیات احیاء قلبی- تنفسی برای مصدوم انجام شد؛ ولی متأسفانه به علت شدت آسیب و صدمات، جانش را از دست داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید