خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۸ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای همدان و سقز دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹، یک کارگر در یکی از روستای ابرو واقع در استان همدان بر اثر ریزش دیوار جان خود را از دست داد.

ارتین کمالی، مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: “روز گذشته در روستای ابرو یک کارگر ۴۳ ساله مشغول تخریب یک دیوار قدیمی بوده که دیوار ریزش کرده و بر سرش آوار می‌شود و در دم جان می‌بازد”.

وی همچنین در خصوص آمار مصدومان حادثه کار عنوان کرد: “سال ۹۷، ۱۰ زن و ۴۲۵ مرد در مجموع ۴۳۵ نفر در حادثه کار مصدوم شدند و تعداد مصدومان حوادث ناشی از کار سال ۹۸، ۱۷ زن و ۴۸۳ مرد در مجموع ۵۰۰ نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن، ۱۴.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد”.

مرگ یک کارگر در سقز

به گزارش آژانس خبری موکریان، یک کارگر در شهرستان سقز دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگر در حین آرماتوربندی در یک ساختمان در شهرک دانشگاه شهرستان سقز، به دلیل سقوط از طبقه دوم مصدوم شده و جهت مداوا به بیمارستانی در سنندج منتقل شد.

هویت این کارگر “دلاور توحید نیا”، از اهالی روستای جوشن احراز شده است.

لازم به ذکر است وی به دلیل شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید