خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای سینا ربیعی در زندان اوین

پایان اعتصاب غذای سینا ربیعی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۶ تیر، سینا ربیعی، زندانی محبوس در زندان اوین در پی وعده مساعد مسئولان، به اعتصاب غذای خود پایان داد. این دانشجوی دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲ تیرماه در پی حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد و از روز بعد دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، امروز جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹، سینا ربیعی، در زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، پایان اعتصاب آقای ربیعی در پی وعده‌ی مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به مطالبات وی صورت گرفته است.

سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۲ تیر در پی حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد و از روز سه‌شنبه ۳ تیر دست به اعتصاب غذا زد.

سینا ربیعی به همراه تعداد دیگری از دانشجویان در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای ربیعی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده برگزار شد. وی سرانجام توسط همین شعبه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید