خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه و امروز ۴ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای ایمانشهر، سمنان و کرج دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت: “پسر ۱۸ ساله ای که در حال جوشکاری بود از ارتفاع ۱۰ متری سقوط کرد و جان خود را از دست داده است”.

محمد معظمی گودرزی با اعلام این خبر گفت: “در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت پسر ۱۸ ساله بر اثر سقوط از بلندی، بلافاصله گشت کلانتری ۳۴ “گرمدره” به محل حادثه اعزام شد”.

این مقام انتظامی ادامه داد: “با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد یک پسر ۱۸ ساله در حال جوشکاری بود از ارتفاع ۱۰ متری سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

مرگ یک کارگر در سمنان

به گزارش ایلنا، معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: “جوان ۲۶ ساله دامغانی هنگام تعمیر کولر، دچار برق گرفتگی شد و جان باخت”.

روح اله نصرتی در این زمینه گفت:‌ “ساعت ۱۹:۳۰ روز گذشته جوان ۲۶ ساله دامغانی در روستای “حسن آباد” این شهرستان مشغول تعمیر کولر بود که دچار سانحه شد”.

مرگ یک کارگر در اشترجان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جوان ۳۵ ساله اشترجانی هنگام خالی کردن آب استخر دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

رئیس آتش نشانی شهر ایمانشهر با اشاره به اینکه در پی اعلام برق گرفتگی یک نفر در استخر در محله اشترجان شهر ایمانشهر، بلافاصله عوامل آتش نشانی شهر برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند، گفت: “مردی ۳۵ ساله قصد تمیز کردن استخر یک باغ را داشته که به دلیل وصل بودن سیم برق کفکش استخر نامبرده دچار برق گرفتگی شده بود”.

علی حیدری با اشاره به اینکه تا قبل از رسیدن اورژانش به محل حادثه، کارکنان آتش نشانی تلاش خود را برای احیا انجام دادند، گفت: “این جوان به بیمارستان امام خمینی  فلاورجان منتقل شد که متاسفانه در بیمارستان هم این جوان احیا نشد و فوت کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید