خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ ساعت ۱۸:۴۰:۱۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جعفر عظیم زاده، از بابت پرونده ای دیگر به حبس محکوم شد

جعفر عظیم زاده، از بابت پرونده ای دیگر به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و زندانی محبوس در زندان اوین، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ ماه حبس محکوم شد. این فعال کارگری هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت از بابت پرونده پیشین خود است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و زندانی محبوس در زندان اوین در پرونده ای دیگر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۳ ماه حبس محکوم شد.

این حکم روز گذشته ۱۸ خرداد ۱۳۹۹، به وی ابلاغ شده است. جلسه رسیدگی این دادگاه روز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹، برگزار شده بود.

لازم به ذکر است، آقای عظیم زاده روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، در خصوص این پرونده به بازپرسی دادسرای اوین منتقل تفهیم اتهام شده بود.

لازم به یادآوری است، جعفر عظیم زاده، روز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس منتقل شد. وی در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه طی تماسی تلفنی به خانواده خود اطلاع داد که به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شده است. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر اعلام کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ایشان با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت به ۶ سال زندان و برای تحمل این حکم روانه زندان اوین شده است.

محمدعلی جداری فروغی، وکیل جعفر عظیم‌زاده در اسفندماه ۹۷ با اعلام لزوم ارایه درخواست دادرسی مجدد در خصوص پرونده جعفر عظیم زاده گفته بود: “با توجه به اینکه عظیم زاده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام، به ۶ سال زندان محکوم و در حال سپری کردن آن است و وی به همین اتهامات بدواً در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه به ۱۱ سال زندان محکوم و بر اثر تجدیدنظرخواهی در شعبه ۸ دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی تبرئه شده، نسبت به حکم شش سال حبس در دیوان عالی کشور، درخواست اعاده دادرسی خواهیم داد”.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، بنابر اعلام وکیل جعفر عظیم زاده، همزمان با روز کارگر پرونده موکلش به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارجاع و رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی وی آغاز شد.

روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جعفر عظیم زاده از بند ۸ زندان اوین به شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۳ منتقل شده بود. در این جلسه بازپرسی به آقای عظیم زاده اعلام شده بود که پرونده جدیدی علیه وی بخاطر فایل صوتی که در اعتراض به احکام صادره علیه کارگران از سوی این فعال کارگری منتشر شده بود تشکیل شده است.

این فعال کارگری از درد سینه، مشکلات کلیوی و قلبی و عروقی رنج می برند؛ این مساله در مورد مشکلات قلب ایشان به دلیل عدم دسترسی به داروهایی که خارج از زندان مصرف می کردند بغرنج تر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید