خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر طی حوادثی جداگانه در شهر تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر جان باخته و دو کارگر دیگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹، حمیدرضا جعفری رئیس روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران، از وقوع حریق در این پالایشگاه خبر داده و اعلام کرد: “این حادثه بر اثر نشت بنزین به بیرون رخ داده است”.

وی افزود: “در این حادثه یکی از همکاران دچار سوختگی و فوت شد و یکی دیگر از همکاران نیز مصدوم و در حال درمان است”.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹، رییس مرکز اورژانس تهران از مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع خبر داد.

پیمان صابریان، رییس مرکز اورژانس تهران ضمن اعلام این خبر گفت: “در ساعت ۱۲:۴۹ امروز حادثه سقوط از ارتفاع به مرکز فوریت های ۱۱۵ اورژانس اطلاع داده شد که بلافاصله تکنیسین‌ های اورژانس از نزدیکترین پایگاه به محل حادثه واقع در شهرک صنعتی شمس آباد اعزام شدند”.

وی افزود: “پس از حضور عوامل اورژانس در محل مشاهده شد که جوانی حدودا ۳۰ ساله در حال کار در یکی از کارگاه‌های واقع در این شهرک بوده که ناگهان از ارتفاع ۱۵ متری به پایین سقوط کرده و دچار مصدومیت شدید شده است”.

پیمان صابریان ادامه داد: “اقدامات درمانی اولیه بر روی این فرد انجام شد اما با توجه به اینکه از ناحیه قفسه سینه و استخوان لگن دچار آسیب دیدگی شدید شده بود و انتقالش با آمبولانس ریسک بالایی داشت، هماهنگی با امداد هوایی انجام شده و این فرد به وسیله بالگرد به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید