خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا –  امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای بابل، رشت و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان باختند و ۲ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ساختمانی در بابل به دلیل سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

در پی این حادثه که ساعت ۷ و ۲۶ امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه رخ داد، یک کارگر ساختمانی ۴۴ساله در حین کار از طبقه ششم سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، این فرد به بیمارستان بهشتی بابل منتقل شد و در نهایت به دلیل شدت جراحات وارده جان سپرد.

مرگ کارگر ساختمانی در رشت

به گزارش ایلنا، صبح امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه ۹۸، یک کارگر حین انجام کار در ساختمانی در حال ساخت در بلوار گیلان شهر رشت، بر اثر سقوط آهن آلات بر روی سرش جان باخت.

شهرام مومنی، سرپرست سازمان آتش‌نشانی رشت، در این خصوص گفت: “این حادثه حوالی ساعت ۹ و ۴۷ دقیقه صبح امروز برای یک جوان ۳۲ ساله رخ داد و بلافاصله ماموران امداد و نجات به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “پس از حضور گروه‌های امدادی در محل مشخص شد عدم رعایت نکات ایمنی در حین کار بکسل و انتقال آهن آلات ساختمانی به ارتفاع  باعث وقوع این حادثه شده است”.

به گفته مومنی در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این فرد حین کار به دلیل اصابت آهن آلات به سرش فوت کرده و جسد این کارگر برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شده است”.

مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش میزان، رئیس اورژانس تهران از مصدومیت دو کارگر به علت سقوط در چاله آسانسور در یک ساختمان در حال ساخت خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: “این حادثه در ساعت ۳ و ۱۲ دقیقه امروز یکشنبه گزارش شد و ۲ مصدوم این حادثه به بیمارستان‌های ضیائیان و غیاثی منتقل شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید