خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۹ و ۱۰ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در استان های مرکزی، البرز و تهران دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹، یک کارگر شاغل در یک کارخانه در استان مرکزی، بر اثر سقوط یک قطعه دو تنی از جرثقیل سقفی، جان خود را از دست داد.

محمود خلجی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این خصوص گفت: “کارخانه محل وقوع حادثه در شهرک صنعتی کاوه واقع است که پس از اعلام حادثه به اورژانس ۱۱۵، گروه‌های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “مشاهده شد کارگر جوانی حدودا  ۳۵ ساله در حین کار بر اثر سقوط یک قطعه دو تنی از جرثقیل سقفی به شدت مجروح شده است”.

محمود خلجی ادامه داد: “متاسفانه این فرد ساعتی بعد از انتقال به مرکز درمانی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

مرگ یک کارگر در البرز

به گزارش رکنا، محمد معظمی گودرزی، فرمانده انتظامی شهرستان کرج از فوت یک کارگر حفاری چاه بر اثر اتصالی برق خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در پی تماس شهروندان با شماره تلفن ۱۱۰ و اعلام برق گرفتگی فردی ۳۰ ساله در منطقه “مهرشهر” شهرستان کرج، بلافاصله ماموران کلانتری ۲۲ به محل حادثه اعزام شدند”.

محمد معظمی گودرزی افزود: “ماموران پس از حضور در محل حادثه متوجه شدند یک کارگر حفاری در حین رفتن به داخل چاه به دلیل اتصالی برق بالابر دچار برق گرفتگی شده و به داخل چاه سقوط کرده است”.

لازم به ذکر است؛ پس از بیرون کشیدن این کارگر از داخل چاه مشخص شد وی بر اثر برق گرفتگی در دم جان خود را از دست داده است.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، دیروز جمعه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۹، یک کارگر جوان به دنبال حریق یک ساختمان در حال ساخت، بر اثر سوختگی جان خود را از دست داد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: “ساعت ٢٢:٢٣ دقیقه شب گذشته یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان در حال ساخت در محدوده غرب تهران، میدان ساحل، حوالی دریاچه چیتگر به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله در پی آن دو ایستگاه به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “محل آتش‌سوزی یک ساختمان در حال ساخت بود که در طبقه پایین چند اتاقک به محلی برای استراحت کارگران اختصاص داده شده بود. در یکی از این اتاقک‌ها به وسعت ١٠ مترمربع حریق رخ داده و کاملا شعله ‌ور شده بود”.

جلال ملکی افزود: “آتش‌نشانان بلافاصله عملیات اطفا را آغاز کردند و حین عملیات با پیکر کاملا سوخته یک کارگر حدودا ٢٧ ساله مواجه شدند. این فرد در قسمت انتهایی اتاق بر زمین افتاده بود”.

لازم به ذکر است؛ به تایید عوامل اورژانس مشخص شد این فرد بر اثر حادثه جان خود را از دست داده است، که البته علت اصلی فوت از سوی عوامل پزشکی قانونی بررسی خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید