خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، حدود ۵۰۰ تن از بازنشستگان شرکت ذوب‌آهن اصفهان در مقابل ساختمان استانداری، بیش از ۵۰ نفر از کارکنان شهرداری اروندکنار آبادان در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، شماری از مشتریان خودروهای سنگین سایپا دیزل در مقابل این شرکت، جمعی از کارگران کارخانه زیپ ایپک نقده در مقابل ساختمان اداره کار این شهرستان و گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت “شهر خودرو” در مقابل ساختمان این شرکت واقع در جاده قدیم کرج، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، حدود ۵۰۰ تن از بازنشستگان شرکت ذوب‌آهن اصفهان در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع کردند.

مجتبی احمدی، رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان، در این خصوص گفت: “مهمترین خواسته این بازنشسته‌ها ارائه خدمات بیمه درمان، بیمه عمر و حوادث از طرف صندوق فولاد به آنها است. صندوق فولاد از خدمت رسانی به بازنشستگان ذوب آهن خودداری می کند اما انجام این مهم را از وظایف شرکت ذوب آهن می‌داند”.

وی افزود: “شرکت ذوب آهن اصفهان هم حکمی را از دادگاه علیه صندوق فولاد گرفته و بر اساس آن از ارائه خدمات به بازنشستگان امتناع می‌کند. بازنشستگان ذوب آهن امروز مقابل استانداری اصفهان جمع شدند تا تکلیفشان را مشخص کنند که رفع مسائل و مشکلات آنها با کدام دستگاه است”.

به گفته وی قرارداد این بازنشستگان از هفدهم خردادماه سال جاری با این صندوق به پایان می‌رسد و پس از آن با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد.

احمدی اضافه کرد: “امروز قرار شد جلسه‌ای برای حل مشکل بازنشستگان با حضور مسوولان صندوق فولاد، وزارتخانه و ذوب آهن برگزار شود و مطابق آیین نامه استخدامی فولاد برای همیشه به این موضوع خاتمه دهند. این بازنشستگان اجرای تبصره پنج ماده ۱۰۹ آیین نامه استخدامی فولاد را خواستار شدند و مقرر شد دلیل اجرایی نشدن این تبصره را در جلسه مورد نظر مطرح کنند”.

از سال ۸۸ بدلیل آغاز خصوصی شدن برخی از شرکت های فولاد، نظام پرداخت حقوق بازنشستگان این شرکت ها مانند ذوب آهن اصفهان با مشکل روبرو شد. از آن زمان تاکنون حقوق ماهیانه بازنشستگان شرکت های فولاد با چند ماه تاخیر و بصورت قسطی پرداخت شده است. بازنشستگان صندوق فولاد اصفهان بویژه شرکت ذوب آهن در دو سه سال گذشته بارها در اعتراض به پرداخت نشدن بموقع حقوق خود مقابل مجلس شورای اسلامی، استانداری اصفهان و دفتر این صندوق در خیابان نشاط اصفهان اجتماع کردند.

صندوق بازنشستگی فولاد کشور ۸۶ هزار بازنشسته دارد که ۶۰ درصد آنها را بازنشستگان ذوب آهن تشکیل می‌دهند.

تجمع کارکنان شهرداری اروندکنار

به گزارش ایرنا، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، بیش از ۵۰ نفر از کارکنان شهرداری اروندکنار آبادان دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

کارگران معترض گفتند: “پنج ماه حقوق کامل و پنج ماه مابه التفاوت حقوق ۱۳۰ کارمند رسمی، قراردادی و بخش‌های دیگر شهرداری اروندکنار به تاخیر افتاده که این امر عرصه زندگی را برای آنها تنگ و دشوار کرده است”.

تجمع‌کنندگان در حالی که دست نوشته‌های با عنوان “بی حقوقی، گرسنگی، بیماری، نداری و بی اعتباری” ، “پول نان نداریم”، “شرمنده خانواده مان هستیم “، ” گدا نیستیم کار داریم ولی حقوق نداریم” در دست داشتند، افزودند: “پرداخت نشدن حقوق آنها در شرایط سخت کرونا دلسردی و ناامیدی از کار را برای آنها در پی داشته است”.

یکی از کارکنان شهرداری اروندکنار به نمایندگی از معترضان بیان کرد: “بیش از پنج ماه است حقوق کارگران این شهرداری پرداخت نشده است. پرداخت نکردن حقوق کارگران شهرداری موجب شده تا این کارگران برای گذران زندگی خانواده خود از دوستان و آشنایان پول قرض کنند و اینک در شرایط سخت ماه مبارک رمضان و شرایط انتشار ویروس کرونا با مشکل روبه‌رو هستند”.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی شرکت “شهر خودرو”

به گزارش آنا، روز جمعه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت “شهر خودرو” در مقابل ساختمان این شرکت واقع در جاده قدیم کرج دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را عدم تحویل خودرو پس از ثبت نام و برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان از سوی این شرکت عنوان کرده‌اند.

تجمع کارگران کارخانه زیپ ایپک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه زیپ ایپک نقده در مقابل ساختمان اداره کار این شهرستان تجمع کردند.

معترضان علت حضور خود در تجمع را تعطیلی کارخانه و بیکاری حدود ۲۵۰ از کارگران آن عنوان کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی شرکت سایپا دیزل

به گزارش ایران اینترنشنال، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، شماری از مشتریان خودروهای سنگین سایپا دیزل در اعتراض به تحویل داده نشدن کامیون‌های ثبت نامی، مقابل این شرکت تجمع کردند.

شایان ذکر است که برخی از این رانندگان سال ۱۳۹۵ در طرح ساماندهی و تعویض خودروهای فرسوده ثبت‌نام کرده بودند و قرار بود سال ۹۶ خوردروهایشان تحویل داده شود.

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، شهریورماه ۹۸ اعلام کرده بود تا پایان سال، خودروهای ثبت‌نام شده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید