خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ساعت ۲۲:۴۹:۱۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سیستان و بلوچستان در سال ۹۸؛ تشکیل پرونده برای ۳۰۰ تن از فعالان فضای مجازی

سیستان و بلوچستان در سال ۹۸؛ تشکیل پرونده برای ۳۰۰ تن از فعالان فضای مجازی

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس فتا استان سیستان‌ و بلوچستان مدعی شده است که در سال ۹۸، سیصد پرونده سیاسی و امنیتی در این استان تشکیل شده است. وی همچنین گفته است این میزان تشکیل پرونده نسبت به سال ۹۷ افزایش ۱۰ درصدی داشته است. عدد ارائه شده صرفا در خصوص فعالان مجازی یک استان، فارغ از عدم ارائه جزئیات پرونده و هویت افراد بازداشت شده، میتواند نشان دهنده یک عدد کلان در مورد نقض حق آزادی اندیشه و بیان در کل کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از عصر هامون، رئیس پلیس فتای استان سیستان و بلوچستان، از تشکیل ۳۰۰ پرونده سیاسی-امنیتی، طی سال ۹۸ در خصوص فضای مجازی در این استان خبر داد.

سرهنگ دوم حسن کیخا در دیدار با نماینده آیت الله خامنه ای در سیستان و بلوچستان، ضمن اینکه اتهامات مطروحه علیه این افراد را شامل موارد مختلفی از جمله “تشویش اذهان عمومی، توهین به مقدسات، توهین به شخصیت‌های سیاسی” عنوان کرده است مدعی شده است که پرونده های تشکیل شده نسبت به سال پیش از آن افزایش ۵ الی ۱۰ درصدی داشته است.

گفتنی است عدد ارائه شده توسط این مرجع قضایی، صرفا در خصوص فعالان مجازی یک استان، فارغ از عدم ارائه جزئیات پرونده و هویت افراد بازداشت شده، می‌تواند نشان دهنده یک عدد کلان در مورد نقض حق آزادی اندیشه و بیان در کل کشور باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید