خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  درگیری در پی امر به معروف؛ چهار شهروند در شهرستان سراب بازداشت شدند

درگیری در پی امر به معروف؛ چهار شهروند در شهرستان سراب بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – چهار شهروند در شهرستان سراب که در پی تذکر یک شخص تحت عنوان “امر به معروف” با وی درگیر شده بودند، بازداشت شدند. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، چهار شهروند در شهرستان سراب با شخصی که تحت عنوان “امر به معروف” به آن ها اعتراض کرده بود، درگیر شده و در پی آن توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

علی‌اکبر اکرمی، امام جمعه شهرستان سراب مدعی شده است: “جوان سرابی که نسبت به روزه‌خواری در ملاءعام اعتراض کرده بود، توسط چهار نفر مورد ضرب و شتم قرار گرفته است”.

کنشگران اجتماعی دخالت بی ضابطه شهروندان در امور و احوالات شخصی یکدیگر را تحت نام امر به معروف یک معضل دانسته و آن را موجب گسترش خشونت و ناامنی در جامعه می خوانند. پیشتر هم گزارشاتی از درگیری خشن شهروندان تحت عنوان مسئله امر به معروف منتشر شده بود.

پیشتر نیز سه طلبه حوزه علمیه در ملایر، مشکین دشت کرج و همدان و یک شهروند دیگر در قزوین در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شده بودند.

خردادماه ۹۸ نیز دخالت یک زن درباره پوشش چند زن دیگر تحت عنوان امر به معروف موجب بروز درگیری مختصر خیابانی بین آنها در شهر خمام گیلان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید