خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرستان های کرج و لارستان دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، محمد معظمی گودرزی، فرمانده انتظامی شهرستان کرج، از مرگ یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از داربست خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت مرد ۴۵ ساله بر اثر سقوط از داربست در یک ساختمان نیمه کاره، بلافاصله گشت کلانتری ۲۲ مهرشهر به محل حادثه اعزام شد”.

محمد معظمی گودرزی ادامه داد: “با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد مرحوم در حین کار ساختمانی در یک ساختمان نیمه کاره از داربست سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

مرگ یک کارگر در شهرستان لارستان

به گزارش رکنا، دیروز جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، یک کارگر ساختمانی در روستای بریز واقع در شهرستان لارستان در استان فارس، در اثر سقوط از ارتفاع از ناحیه سر و گردن دچار مصدومیت شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۹:۳۰ روز گذشته طی اعلام حادثه از مرکز کنترل اورژانس ۱۱۵ لارستان به جمعیت هلال احمر لارستان، مبنی بر سقوط کارگر در ساختمانی درحال ساخت، تیم امداد و نجات پایگاه شهیدصفایی بریز به محل حادثه اعزام شد.

لازم به ذکر است؛ این کارگر جهت مداوای بیشتر تحویل عوامل اورژانس دهکویه لارستان شد، که به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد.

طی سال گذشته؛ مرگ ۳۴ کارگر در استان سمنان

به گزارش ایرنا، مهدی نوروزی، مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان، از افزایش حوادث کار منجر به فوت طی سال گذشته، در این استان خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “طی سال گذشته ۳۴ نفر در استان به دلیل حوادث کار جان باختند”.

مهدی نوروزی افزود: “سال ۹۷ تعداد ۱۵ نفر به دلیل حوادث کار در استان سمنان جان باختند، برآیند داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در استان سمنان در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷، ۱۲۷ درصد افزایش یافت”.

وی در پایاین گفت: “تعداد افراد آسیب دیده در اثر حوادث کار در استان سمنان طی سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، که برای انجام  معاینات بالینی به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، ۱۰ درصد افزایش یافت”.

بر اساس این گزارش، سال ۹۷ تعداد ۳۴۱ نفر برای انجام معاینات بالینی به دلیل آسیب‌دیدگی حین کار به پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کردند که این تعداد در سال گذشته، ۳۷۵ نفر به ثبت رسیده است.

همچنین لازم به ذکر است؛ طی سال گذشته، بیشترین حوادث کار در استان سمنان مربوط به مشاغل ساختمانی و معادن بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید