خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت هشت شهروند توسط نیروهای امنیتی در بانه و کامیاران

بازداشت هشت شهروند توسط نیروهای امنیتی در بانه و کامیاران

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، هشت شهروند در شهرستان های بانه و کامیاران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، دو شهروند به نام‌های “فرهاد احمدی‌پور، فرزند عبدالله” و “بیستون احمدی‌پور، فرزند عبدالله” در محل سکونتشان در شهرستان بانه بدون ارائه‌ی مجوز قضایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

پیش از آن روز شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه، پنج شهروند دیگر در این شهرستان به نام‌های “خلیل کریمی، فرزند صالح”، “کریم کریمی، فرزند صالح”، “بارزان کریمی، فرزند صالح”، “هادی احمدپور، فرزند محمود” و “ادریس کریم‌زاده” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در خبری دیگر از شهرستان کامیاران گزارش شده است که طی روزهای گذشته، یک شهروند به نام “فرشاد رحمانی” به دلایل نامعلومی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

علیرغم  پیگیری و مراجعه‌ خانواده‌ این شهروندان به مراکز قضایی و امنیتی شهرهای محل سکونتشان، تا لحظه‌ی انتشار این خبر، تلاش‌ها جهت کسب اطلاع از سرنوشت آنان بی‌نتیجه بوده و اطلاعی از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه‌ این هشت تن در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید