خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی بروجرد اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان مرکزی بروجرد اعدام شد.

هویت این زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، “سلیمان میرزایی، ۳۶ ساله” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که این زندانی در سال ۹۳ به اتهام حمل شیشه و هروئین در بروجرد بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید