خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۶ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در ۲ حادثه جداگانه در شهرستان های ساوه و بروجرد دچار حادثه شده و جان باختند. همچنین به دنبال شیوع کرونا، کارگران شرکت مهرکام پارس به دلیل اجبار کارفرما کماکان در حال فعالیت هستند در حالی که یک کارگر این مجموعه به دلیل فقدان اقلام بهداشتی در محل کار، به ویروس کرونا مبتلا شده و جان خود را از دست داده است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به دنبال عدم توزیع اقلام بهداشتی توسط شرکت مهرکام پارس، یکی از شرکت های زیر مجموعه ایرانخودرو، تعدادی از کارگران این شرکت به ویروس کرونا مبتلا شده و یک نفر جان خود را از دست داد.

مرگ دو کارگر در شهرستان ساوه

به گزارش خبرگزاری ایرنا، امروز شنبه ۱۶ فروردین ماه، سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه در استان مرکزی، از جان باختن ۲ نفر از کارگران شاغل در یک کارخانه های واقع در شهرک صنعتی کاوه، در پی سقوط از ارتفاع خبر داد.

علی اکبر عیسی آبادی ضمن اعلام این خبر گفت: “این حادثه صبح امروز اتفاق افتاد و بلافاصله نیروهای انتظامی و امدادی در محل حضور یافتند”.

وی افزود: “در این حادثه سه کارگر از ارتفاع ۲۵ متری سقوط کردند که به دلیل شدت جراحت ۲ تن از آنها در دم جان باختند”.

علی اکبر عیسی آبادی اظهار داشت: “۲ کارگر جانباخته دارای ۴۰ و ۵۰ سال سن بودند”.

مرگ یک کارگر در شهرستان بروجرد

به گزارش خبرگزاری ایرنا، امروز شنبه ۱۶ فروردین، یک راننده تراکتور در جاده روستای کفشکران بخش اشترینان در شهرستان بروجرد، بر اثر واژگونی تراکتور دچار حادثه شد.

محمد کرمی، رییس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: “دراین حادثه که عصر امروز شنبه رخ داد، راننده تراکتور جان خود را از دست داد”.

وی اظهار داشت: “بعد از تماس با امدادگران هلال احمر سریعا پایگاه امداد و نجات هلال احمر اشترینان در صحنه حاضر و کار رها سازی را انجام داد که متاسفانه راننده تراکتور به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

اجبار به کار و فقدان ایمنی کار در شرکت مهرکام پارس

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ادامه فعالیت کارگران شرکت مهرکام پارس با وجود شیوع ویروس کرونا باعث ابتلا و مرگ یک کارگر این مجموعه و در خطر قرار گرفتن سایر پرسنل و کارگران این شرکت شده است.

دیگر کارکنان این مجموعه نیز با وجود این حادثه کماکان به اجبار کارفرما و بدون اقدامات ایمنی و بهداشتی در حال ادامه فعالیت در این مجموعه هستند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “شرکت مهرکام پارس یکی از بزرگترین شرکت های زیر مجموعه ایرانخودرو با حدود ۳۰۰۰ نیرو خلاف وعده مسئولان و دولت کماکان با نیمی از نیروها در حال فعالیت است. در حالی که قرار به حضور یک سوم نیرو در محل کار بود. این در حالی است که اقلام بهداشتی و ایمنی نیز به کارکنان داده نمی شود. در حالی که قبل نوروز تعدادی از همکاران به کرونا مبتلا شده و حتی یک نفر فوت شده و چند نفر در بیمارستان کرج بستری شدند ولی صدای کارکنان به جایی نمیرسد چون ترس از اخراج شدن دارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید